Nowy Mercedes GLS zaprezentowany. Rodzinny wymiar luksusu [ZDJĘCIA]

Na kilka dni przed rozpoczęciem targów w Nowym Jorku w sieci pojawiły się zdjęcia nowego Mercedesa GLS.

Nowy Mercedes GLS może i nie będzie najpopularniejszym modelem tej marki w Europie, ale w USA pełni bardzo ważną rolę. Amerykanie kochają bowiem wielkie i luksusowe SUV-y, zwłaszcza te, które mieszczą 6-7 osób. Właśnie do takich osób skierowany jest nowy GLS. Model ten ma łączyć nowoczesne rozwiązania z luksusowym wyposażeniem, wszak uznawany jest za odpowiednika Klasy S.

Wizualnie Mercedes GLS jest rozwinięciem stylistyki modelu GLE. Auto zostało zdecydowanie przedłużone, aczkolwiek nie znamy jeszcze szczegółów technicznych tego auta. Masywny front oraz wąskie tylne lampy wyglądają bardzo świeżo i mogą podobać się szerokiemu gronu klientów. Wnętrze również zapożyczono z GLE, aczkolwiek okraszono je większą liczbą ekskluzywnych dodatków. Nie zabraknie tutaj także systemy MBUX oraz innych najnowszych rozwiązań z najwyższej półki Mercedesa.

Do czasu oficjalnej premiery można też spekulować na temat silników. Bazową jednostką będzie z pewnością 3-litrowa rzędowa szóstka, zarówno w wersji benzynowej jak i wysokoprężnej. Poza tym nie powinno tutaj zabraknąć V8-ki, cenionej przez nabywców zza oceanu.

Oficjalna premiera nowego Mercedesa GLS nastąpi podczas targów w Nowym Jorku.