Nowy Mercedes Sprinter - Z najwyższej półki

Mercedes zaprezentował trzecią generację swojego topowego dostawczaka - Sprintera. Najnowsze wcielenie tego auta wyróżnia się wieloma zaawansowanymi technologiami, które mają ułatwić życie użytkownikom oraz właścicielom flot.

Nowy Mercedes Sprinter prezentuje się bardzo świeżo. W przedniej części nadwozia postawiono na linie, dzięki którym model ten będzie przypominał Klasę X oraz V. We wnętrzu z kolei skupiono się na ograniczeniu liczby zbędnych przełączników oraz ulokowaniu wielu praktycznych schowków, półek i uchwytów, niezwykle przydatnych w codziennej eksploatacji. W podstawowych wariantach oferowane będzie proste radio w rozmiarze 1DIN oraz manualna klimatyzacja. Na liście wyposażenia opcjonalnego pojawi się jednak nowy system MBUX. W przypadku Sprintera będzie się on opierał na centralnym wyświetlaczu oraz kolorowym ekranie komputera pokładowego.

Nowy Sprinter oferowany będzie zarówno w wersji z przednim jak i tylnym napędem. Mercedes chwali się, że wersja napędzana na przód może zabrać o 50 kilogramów więcej bagażu niż jej odpowiednik “pędzony” na tył, a także ma o 80 mm niższy próg załadunku.

Pod maską nowego Mercedesa Sprintera znajdą się dwa silniki. Konstrukcja o pojemności 2.1-litra generować będzie 114, 143 i 163 konie mechaniczne (dla wersji RWD, FWD w najmocniejszym wariancie generować będzie 177 koni mechanicznych). W ofercie nie zabraknie też 3-litrowej “R6-ki”, generującej 190 koni mechanicznych i 440 Nm momentu obrotowego. W zależności od konfiguracji silniki te będą oferowane z 6-biegowym “manualem” lub 9-biegowym automatem.

Niebawem do oferty dołączy także eSprinter. Mercedes nie chwali się jeszcze szczegółowymi informacjami, ale wedle wstępnych zapowiedzi model ten będzie stawiał na typowo miejskie użytkowanie, np. przy dostawach lub w firmach kurierskich poruszających się po ścisłym centrum.

W Sprinterze znajdzie się także wiele udogodnień. Jednym z nich będą usługi PRO Connected, umożliwiające łatwy nadzór nad flotą pojazdów. Bogata lista wyposażenia opcjonalnego pozwoli z kolei na łatwe skonfigurowanie auta wedle własnego uznania. W zależności od zastosowania pojazdu będzie można dobrać ledowe światła przednie, skajową tapicerkę (łatwą w czyszczeniu) czy też wiele innych elementów zwiększających komfort użytkowania.

Mercedes przyjmuje już zamówienia na nowego Sprintera. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów w czerwcu.