Nowy Nissan X-Trail zaprezentowany

To premiera z gatunku tych, które łatwo można przegapić. W miniony weekend  Nissan pokazał nowe wydanie modelu X-Trail, które niebawem zagości w salonach.

Prezentacja towarzyszyła innemu wydarzeniu na skalę światową - odbyła się przy okazji finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Być może sportowe emocje nieco przyćmiły samochodową premierę, ale z drugiej strony osoby "z branży" nie powinny być zaskoczone. X-Trail zmienił się niemal identycznie jak model Rogue sprzedawany za Oceanem.

Z przodu największy europejski SUV Nissana odznacza się teraz ostrzejszymi rysami twarzy. Inaczej wymodelowano przedni zderzak i miejsce na światła przeciwmgłowe, także główne reflektory wyglądają bardziej masywnie. Auto wydaje się mieć teraz więcej charakteru, na co wpływ ma zapewne rozszerzenie wlotów powietrza dookoła chromowanego elementu w kształcie litery "V".  A co zmieniło się z tyłu?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że niemal nic, ale warto przyjrzeć się uważniej, by zauważyć przede wszystkim nowe tylne lampy. Zastąpiono nieco niemodne już rozwiązanie w stylu Lexusa sprzed kilku lat, co wystarczy, by wpłynąć na wizerunek tego modelu. Minimalne różnice dostrzeżemy także w liniach zderzaka.

Dużo nowocześniej prezentuje się wnętrze. Taki efekt osiągnięto przede wszystkim zmieniając kierownicę, która wygląda teraz bardziej jak ze zrywnego hot hatcha niż dużego SUVa - jest nawet spłaszczona u dołu w iście sportowym stylu. Co za tym idzie, diametralnie zmieni się także obsługa urządzeń z koła kierownicy. Reszta wygląda bardzo znajomo, choć Nissan deklaruje nowe, lepsze materiały we wnętrzu. Pojawia się też sporo technologicznych nowinek - hi-endowy system audio BOSE, cyfrowe radio DAB i zestaw systemów jazdy półautonomicznej. W skład pakietu ProPILOT wejdzie aktywny tempomat z aktywnym asystentem pasa ruchu i możliwością pełnego zatrzymania auta.

Nowy X-Trail odznacza się jeszcze nieznacznie powiększoną pojemności bagażnika - kufer urósł z 550 do 565 litrów. Poza tym jednak klienci do dyspozycji dostaną znany i sprawdzony zestaw jednostek napędowych, na czele z dostępnym od niedawna w tym modelu silnikiem 2.0 dCi o mocy 177 KM.