Odświeżona Toyota Yaris zyska 210-konny silnik

To nie żart - Toyota postanowiła wrócić do walki na rynku małych hot hatchy z 210-konną wersją Yarisa.

 

Sportowy Yaris zadebiutuje podczas salonu samochodowego w Genewie. Japończycy już teraz zdradzili wygląd odświeżonej wersji popularnego malucha. Z przodu pojawił się nowy zderzak, płynnie połączony charakterystycznie wysuniętym logo. Jest to jeden z wyróżników nowych modeli Toyoty, widoczny zwłaszcza w aktualnym Priusie. Z tyłu zaś zdecydowano się na zastosowanie większych ledowych świateł zachodzących na klapę bagażnika. Zdjęć wnętrza jeszcze nie ujawniono, aczkolwiek najprawdopodobniej zmienił się kształt deski rozdzielczej oraz zestaw zegarów.

2017 Toyota Yaris Hothatch

Co nowego pod maską? Wersja hybrydowa zyska nieco więcej koni mechanicznych, dzięki czemu ma być najbardziej konkurencyjną ofertą w swoim segmencie - aktualnie odmiana ta odpowiada za 40% sprzedaży w Europie. Najciekawszą nowością będzie jednak 210-konna sportowa wersja, gotowa do walki z takimi autami jak Ford Fiesta ST200, Peugeot 208 GTI czy Renault Clio R.S. Póki co Japończycy nie ujawnili szczegółowych informacji dotyczących silnika oraz przekładni, ale spodziewać się możemy doładowanego silnika o pojemności 1.6-litra spiętego z manualną, 6-biegową skrzynią. Solidne poprawki wprowadzono też w zawieszeniu oraz układzie kierowniczym, tak aby Yaris stanowił jedną z najciekawszych ofert w segmencie hot hatchy. Duża w tym zasługa doświadczenia pozyskanego wraz z rozwojem wersji WRC.

2017 Toyota Yaris Hothatch

Toyota Yaris po liftingu zadebiutuje oficjalnie podczas salonu samochodowego w Genewie na początku marca bieżącego roku.