Opel Astra - Zapowiedź nowej generacji

Opel oficjalnie zapowiedział właśnie nadejście nowej generacji modelu Astra. Można się było tego spodziewać, gdyż poprzedni wariant się już trochę zestarzał, zwłaszcza na tle konkurentów.

Nową odsłonę Opla Astra poznamy dokładnie podczas Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie, gdzie auto będzie miało swoją premierę. Będzie to jedenasta generacja kompaktowego auta Opla (Astra zastąpiła Kadetta) i piąta samej Astry. Zgodnie z zapowiedziami dyrektora generalnego Grupy Opel - będzie to samochód lekki, przestronny i oszczędny.

W chwili obecnej nie wiemy zbyt wiele o nowej Astrze. Kwestie wizualne pozostają tajemnicą, gdyż samochód można zobaczyć jedynie na zdjęciach szpiegowskich, a także na oficjalnych - zawsze w pełnym maskowaniu, co znacząco utrudnia podjęcie jakiekolwiek oceny.

Producent określa nową Astrę jako samochód wyróżniający się niesamowitą stylistyką, najwyższą efektywnością i ogromną ilością innowacyjnych rozwiązań. Brzmi to pięknie, ciężko się nie zgodzić. Jaka jednak będzie prawda?

Z bardziej szczegółowych informacji na temat kolejnej generacji Astry wiadomo jednak, że samochód ten został zaprojektowany - w przeciwieństwie co mniejszej Corsy- całkowicie od zera. Dzięki temu ma być bardziej wydajny „pod każdym względem”. Dużym atutem ma być zwiększenie przestrzeni użytkowej dla kierowcy i pasażerów wewnątrz kabiny - przy jednoczesnym zmniejszeniu rozmiarów nadwozia. Można się zatem spodziewać, że Astra przeszła także kurację odchudzającą.

Opel zapowiedział jednocześnie ofensywę w ramach swojej gamy silnikowej. Klientów i rynek firma planuje zdobywać dzięki najnowszym silnikom, które nie tylko mają spełniać wymogi normy Euro 6, ale także mają zaspokoić wymogi samych kierowców.

Ciekawscy muszą się jednak zadowolić póki co materiałami szpiegowskimi oraz zdjęciami w maskowaniu, gdyż do premiery pozostało jeszcze trochę czasu. Salon Samochodowy we Frankfurcie, gdzie odbędzie się premiera nowego Opla Astra, odbędzie się dopiero w połowie września.

https://www.youtube.com/watch?v=os4mjKLJxqE#t=162