Opel Corsa niemal gotowy do premiery. Zadebiutuje jesienią

Będzie lżejsza, przestronniejsza oraz znacznie nowocześniejsza. Kolejna generacja Corsy jest już niemal gotowa do debiutu.

Szósta generacja Opla Corsy jest jednym z najważniejszych aut dla tego niemieckiego producenta. Samochód z segmentu B to nie tylko gwarancja dobrej sprzedaży, ale także duże wzywanie względem aktualnej jeszcze, ale już przestarzałej generacji (obecnej na rynku w zasadzie od 2006 roku, gdyż duży lifting nazywany nową generacją nie był aż taką rewolucją). Nowy miejski Opel będzie całkowicie nową konstrukcją, wspólną w wielu elementach z zaprezentowanym w Genewie Peugeotem 208. Z samochodem tym Corsa dzielić będzie całą platformę, silniki oraz systemy bezpieczeństwa, które znajdą się na pokładzie. Nie zabraknie tutaj jednak także wyróżników Opla, takich jak na przykład światła IntelliLux LED, które mieliśmy okazję poznać już kilka miesięcy temu.

Opel Corsa niemal gotowy do premiery. Zadebiutuje jesienią

Aktualnie Opel przeprowadza ostatnie testy drogowe nowej Corsy. Niemcy podzielili się zdjęciami i filmami z testów, które przeprowadzane są w wielu miejscach w Europie. Corsa nie tylko poddawana jest próbom przy bardzo niskich temperaturach na terenie Szwecji czy Laponii w Finlandii, ale także codziennie "dostaje baty" na torze testowym Opla w Niemczech. Takie próby pozwalają na wyłapanie wszystkich problematycznych elementów oraz poprawienie ich przed rynkowym debiutem.

https://www.youtube.com/watch?v=1nogHvnBGhQ

Ciekawym elementem są testy w komorze elektromagnetycznej. Ich celem jest weryfikacja działania wszystkich systemów bezpieczeństwa oraz multimedialnych w możliwie najmniej sprzyjających warunkach, kiedy to fale elektromagnetyczne mogą zakłócać ich działanie.

Opel Corsa niemal gotowy do premiery. Zadebiutuje jesienią

Co jeszcze wiemy o nowej Corsie? Przede wszystkim będzie dużo lżejsza od swojej poprzedniczki - Opel podkreśla, że odchudzono ją o 10%. Poza tym nadwozie ma być znacznie sztywniejsze, a wnętrze przestronniejsze. Na pokładzie pojawi się wiele nowoczesnych systemów bezpieczeństwa, zaś w środku znajdziemy najnowsze multimedia, które umilą korzystanie z tego samochodu. Pod maską znajdziemy głównie jednostki PureTech (benzynowe) oraz diesla. Najważniejszą odmianą dla Opla jest Corsa E, czyli elektryczna odmiana, która wykorzysta napęd elektryczny z nowego Peugeota 208.

Nowy Opel Corsa oficjalnie pojawi się w salonach jesienią, aczkolwiek już latem ruszy sprzedaż. Oznacza to, że premiera tego samochodu powinna mieć miejsce w przeciągu najbliższych dwóch-trzech miesięcy.