Opel Grandland zgubi literę X i dostanie nowy charakterystyczny front

Marka z Russelsheim dosłownie sypie nowościami. Opel Grandland gubi literę X z nazwy oraz zyskuje całkowicie nowy charakterystyczny front.

Opel nie tylko stał się dochodowy, ale także w ekspresowym tempie odświeża całą gamę. Dynamika zmian narzucona jeszcze za czasów PSA jest wręcz niesamowita. W tym roku będziemy mieli prawdziwy festiwal premier. Do salonów trafił już Crossland i Mokka, a w drodze jest właśnie Opel Grandland i Astra. Kompaktowy SUV marki zmieni się w wyraźny sposób, a nowy styl z pewnością przypadnie wielu osobom do gustu.

Opel Grandland 2022 - Vizor i unifikacja

Przede wszystkim marka z Russelsheim pozbywa się litery X z nazwy swoich modeli. To dobra decyzja, gdyż uproszczenie nazewnictwa to często podstawa. Poza tym drobna rewolucja zajdzie w wyglądzie tego samochodu. Przód zacznie wyróżniać się grillem Vizor, czyli czarnym panelem łączącym światła. Zamaskowany egzemplarz już dość mocno uwydatnia nową stylistykę. Ta będzie mocno zbliżona nie tylko do Mokki, ale i do nadchodzącej Astry.

Oczywiście wraz z liftingiem nie stracimy tego, co najlepsze. Światła IntelliLux LED pozostają na swoim miejscu. Wszystko wskazuje na to, że Niemcy postawią tutaj na nowsze rozwiązanie, które będzie zapewniało większą skuteczność. A to się ceni.

Tylna część Opla Grandlanda 2022 raczej się nie zmieni. Nowością będzie jedynie delikatnie przestylizowany zderzak. Szkoda, że kształt lamp nie będzie aż tak dobrze korespondować z nowym frontem.

Nowości znajdziemy też w kabinie. Opel Grandland 2022 zyska zmodyfikowaną deskę rozdzielczą

Opel bardzo chce wypromować nowy kokpit z układem Pure Panel. Zadebiutował on już w modelu Mokka i wygląda oto tak.

Opel Grandland

Bardzo podobne rozwiązanie znajdziemy w nowej Astrze i najprawdopodobniej w Grandlandzie. To byłaby dobra zmiana, gdyż nijakie wnętrze tego samochodu sprawia, że wiele osób odrzuca wybór kompaktowego SUV-a Opla. Na zdjęciach szpiegowskich widać mocno zakryty kokpit i wyższą linię deski rozdzielczej, co sugeruje nadchodzące duże zmiany.

Pod maską rewolucji nie będzie

A to oznacza, że Grandland 2022 będzie oferowany z identyczną paletą jednostek napędowych. Otwiera ją silnik 1.2 Turbo (3-cylindrowy), a zamyka wersja Hybrid4, czyli 300-konna hybryda plug-in. Z oferty zniknie też topowy dwulitrowy diesel, oferujący ponad 170 KM.