Opel Grandland Hybrid4 wyceniony w Polsce - tanio nie jest

Opel Grandland Hybrid4, czyli topowa, 300-konna odmiana crossovera Opla, dostała polski cennik. Klienci będą musieli wyłożyć niemal 200 tys. zł za bazową odmianę.

Hybrid4 to odmiana Grandlanda, która dysponuje... trzema silnikami. Podstawą jest jednostka 1.6 PureTech o mocy 200 KM. Do tego dołożono dwa silniki elektryczne, po jednym przy każdej osi. Łącznie oferują 109 KM, a moc systemowa całego układu napędowego wynosi 300 KM. To oznacza, że samochód ma sporo mocy i napęd na cztery koła. Moc przenosi ośmiobiegowy automat, który spięty jest z silnikiem spalinowym i przednim silnikiem elektrycznym. Bateria ma pojemność 13,2 kWh, co powinno pozwolić na przejechanie 50 km wg norm WLTP. Z kolei średnie zużycie paliwa (przy naładowanych bateriach) ma wynieść 2,2 l/100 km. Pełne naładowanie baterii ma zająć 1 godzinę i 50 minuw, przy użyciu ładowarki o mocy 7,4 kW - przy czym standardowa w Oplu ma mieć 3,3 kW.

Samochód dostępny będzie w dwóch odmianach: Elite i Ultimate. Elite będzie kosztować minimum 192 450 zł. W wyposażeniu znajdą się czujniki parkowania z przodu i z tyłu, elektrycznie sterowana tylna klapa, automatyczna klimatyzacja, czy tempomat. Droższa wersja Ultimate jest wyceniona na niemal 10 tys. zł więcej - w cenniku widnieje 201 950 zł. Do tej odmiany można zamówić dodatkowo pakiet widoczny na zdjęciach - nazywa się Black Hood, obejmuje czarną maskę, dach i lusterka i kosztuje 3 500 zł.