Opel Mokka w cenie od 79 990 zł. Co oferuje ten model?

Opel Mokka niebawem trafi do salonów. Poznaliśmy już cennik tego auta. Ile trzeba zapłacić za nowego crossovera tej marki?

Nazywa się jak dobra kawa, nie ma już X jako przydomka i wygląda bardzo efektownie. Opel Mokka pokazuje nową twarz marki i zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Pytanie tylko czy klienci będą gotowi za niego tyle zapłacić. Według polskich cenników najtańszy wariant kosztuje 79 990 zł. Za niecałe 80 000 zł dostajemy wariant Mokka, który oferuje absolutne minimum komfortowego wyposażenia. Nie znajdziemy tutaj multimediów czy cyfrowych zegarów, ale audio z Bluetoothem, klimatyzacja czy elektryka szyb i lusterek jak najbardziej jest na pokładzie.

Opel Mokka

Poza tym Opel Mokka dostępny jest jeszcze w trzech innych wersjach

To Edition, Elegance i GS Line. Ostatnia z nich wyróżnia się sportowym charakterem, który podkreśla stylistyka nadwozia i wnętrza. Jest to też najbogatszy wariant tego samochodu.

Warto dodać, że już od wariantu Edition dostaniemy elektrycznie składane lusterka boczne czy kamerę cofania z panoramicznym zakresem widzenia. Do wersji Elegance i GS Line można natomiast dokupić 10-calowy ekran systemu multimedialnego, który wraz z zegarami tworzy efektowną wizualnie przestrzeń w kokpicie.

Pod maską Mokki początkowo znajdziemy tylko trzy silniki. Ofertę otwiera jednostka 1.2 Turbo (z rodziny PureTech), generująca 100 KM. Półkę wyżej stoi 130-konny wariant tej jednostki. Te jednostki parowane są standardowo z 6-biegową manualną skrzynią biegów. Mocniejszy wariant dostępny jest również z 8-biegowym automatem.

Opel Mokka

Diesel? Tutaj dostajemy silnik o mocy 110 KM, spięty z 6-biegową manualną skrzynią biegów.

W drodze jest też wariant elektryczny - Opel Mokka-e. Ten jednak w cenniku zadebiutuje nieco później.