Opel Mokka będzie także "spalinowcem". Pokazano też wariant GS Line

Nie tylko elektryczny - Opel Mokka dostanie również spalinową wersję. Niemcy pokazali nowe warianty silnikowe oraz usportowiony model GS Line.

Tak, Opel chce być stylowy. I w sumie to nawet mu to wyszło - Opel Mokka, już bez X w nazwie, prezentuje się zadziwiająco atrakcyjnie. Przeniesiono tutaj wiele smaczków z modelu GT X Experimental, do tego w jedynie delikatnie zmienionej formie. To miła odmiana, gdyż większość koncepcyjnych aut kończy w magazynach firm, a na rynek nudne pojazdy, dalekie od tego, co wcześniej zapowiadano. A więc co zaoferuje nam ten samochód?

Opel Mokka dostępny będzie z dwoma silnikami spalinowymi

Jak wiadomo Opel jest częścią koncernu PSA, a Mokka stoi na platformie CMP. A to oznacza tylko jedno - silnik 1.2 Turbo, znany także jako PureTech. Tutaj dostępny będzie w dwóch wydaniach - 100 i 130-konnym. O dziwo zabrakło mocniejszej, 155-konnej wersji. Taką dostaniemy w modelu 2008 czy w DS 3 Crossback.

Jest też opcja wysokoprężna. To jednostka 1.5 z rodziny BlueHDI, generująca 110 KM.

Skrzynie biegów? Jedyną opcją jest 6-biegowy manual. Tylko wariant 130-konny (benzyna) będzie także dostępny z 8-biegowym automatem.

Opel Mokka GS Line, czyli na sportowo

Ale tylko wizualnie. Model ten wyróżnia między innymi czarny grill "Vizor". czerwone elementy nadwozia i taka sama kolorystyka pojawiająca się we wnętrzu. W zależności od konfiguracji w kabinie znajdziemy 7-calowy ekran multimediów. Opcją, bardzo ciekawą, jest 10-calowy ekran. Współpracuje on z cyfrowymi zegarami, które serwują obraz w wysokiej rozdzielczości i w efektownej formie.