Peugeot 2008 przejdzie facelifting. Zobaczcie jak się zmieni

Francuzi konsekwentnie odświeżają swoje kluczowe modele. W kolejce ustawiły się już takie modele jak 508 i 208, a teraz dołącza do nich Peugeot 2008. Co zmieni się w tym aucie po liftingu?

Peugeot kwitnie. Francuska marka notuje naprawdę dobre wyniki sprzedaży, a jej nowe modele są ciepło przyjmowane przez rynek. Kolejna generacja 308 zyskuje uznanie, a 208 i 2008 wciąż przodują w swoim segmencie. Teraz przyszedł czas na odświeżenie tych dwóch kluczowych aut. O 208-ce już pisaliśmy - tym razem pod lupę trafił Peugeot 2008.

Peugeot 2008 po liftingu zyska odświeżony pas przedni

Francuzi konsekwentnie unowocześniają swoje auta, ale też upodabniają je do siebie. Koncepcja wąskich przednich lamp jest konsekwentnie wdrażana w kolejnych modelach. Właśnie taki front dostał SUV 3008 i 5008 po liftingu. Teraz zobaczymy go także w mniejszych modelach 208 i 2008.

Jak to będzie wyglądało? Wystarczy spojrzeć na wizję, którą przygotował dla nas serwis motor.es. Nowa atrapa chłodnicy i węższe lampy stworzą bardziej dynamiczny wizerunek kluczowego dla Peugeota modelu. A to bez wątpienia będzie coś, na co klienci spojrzą przychylnym okiem.

Peugeot 2008 facelifting Peugeot 2008 facelifting

Dyskretne zmiany zajdą także z tyłu i we wnętrzu

Pas tylny zyska odświeżone światła, ze zmodyfikowaną sygnaturą świetlną. W topowych wersjach będą niezmiennie wykonane w technologii LED.

W kabinie z kolei znajdziemy nowy zestaw wskaźników i najnowsze wydanie multimediów stosowanych w Peugeotach. Ta zmiana jest bardzo wyczekiwana, gdyż obecny system jest już mocno archaiczny i odstaje od konkurencji.

Peugeot 2008 po liftingu zyska także nowe jednostki napędowe

W odświeżonej wersji tego auta znajdziemy chociażby nowe warianty jednostki 1.2 PureTech. Zyska ona system miękkiej hybrydy, dzięki któremu zużycie paliwa spadnie, a praca systemu start-stop będzie przyjaźniejsza.

Francuzi nie porzucają też diesla. Silnik 1.5 BlueHDI zostanje na swoim miejscu, choć jego przyszłość jest już dość krótka i raczej nie maluje się w kolorowych barwach.

Co ciekawe już teraz, w obecnej wersji, debiutuje nowy wariant elektryczny. Peugeot zaaplikował tutaj instalację 400V, większą baterię (54 kWh) i mocniejszy silnik elektryczny. Generuje on 156 KM, co przełoży się oczywiście na lepsze osiągi.

Kiedy zobaczymy to auto na drogach?

Lada chwila rozpoczynają się testy wersji po liftingu. W maskowaniu nowy Peugeot jeździć będzie zapewne pół roku. Tym samym premiery oczekujcie w trzecim kwartale przyszłego roku.