Peugeot 3008 i 508 zyskują wariant hybrydowy i napęd 4x4

Nareszcie - długo wyczekiwana wersja pojawi się w Peugeocie 3008 i 508. Na szczycie oferty tych modeli pojawi się odmiana HYBRID4. Czego można się po niej spodziewać?

Peugeot uzupełnia ofertę swoich najpopularniejszych modeli, czyli 3008 i 508 o wersje hybrydowe. Na szczycie gamy modelu 3008 GT stanie odmiana HYBRID4. Łączy ona 200-konną wersję jednostki 1.6 PureTech z dwoma silnikami elektrycznymi, zamontowanymi na przedniej i tylnej osi. Każdy z nich generuje 110 koni mechanicznych, zaś łączna moc tego zestawu to 300 KM. Dzięki baterii o pojemności 13,2-kWh na samym prądzie będzie można pokonać do 60 kilometrów (wedle normy WLTP). Największą zaletą tego systemu będzie fakt, iż wreszcie zapewni on modelowi 3008 wyczekiwany napęd na cztery koła. Oczywiście tylna oś napędzana jest wyłącznie przez silnik elektryczny, aczkolwiek rozwiązanie to i tak wpłynie pozytywnie na właściwości jezdne modelu 3008 GT.

W ofercie Peugeota pojawi się też standardowa wersja hybrydowa, która będzie oferowała napęd wyłącznie na przednią oś. Będzie ona stosowana zarówno w modelu 3008 (pozycjonowana poniżej wersji HYBRID4), jak i w nowym 508. Konstrukcja jest tutaj zbliżona do tej z 300-konnej wersji. Silnik 1.6 PureTech generuje 180 KM, zaś jednostka elektryczna znajduje się jedynie na przedniej osi i oferuje 110 KM. Łączna moc tego zestawu to 225 KM. W tym wariancie zastosowano także mniejszą baterię o pojemności 11,8 kWh, przez co zasięg na samym prądzie ma wynosić do 40 kilometrów.

Peugeot obiecuje, iż w zależności od zastosowanej ładowarki, baterię będzie można "napełnić" w czasie wynoszącym od niecałych dwóch godzin do 8 godzin w przypadku ładowania ze standardowego domowego gniazdka.

Choć samochody zostały zaprezentowane już dzisiaj, a oficjalna premiera nastąpi podczas salonu paryskiego, to w ofercie modele te zobaczymy najwcześniej w drugiej połowie przyszłego roku. Peugeot dopiero przygotowuje się do produkcji tych wariantów, przez co potencjalni chętni muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość.