Peugeot 308 facelifting - pierwsze zdjęcia

Peugeot po cichutku przygotowywał się do modernizacji modelu 308. I prawie mu się udało, bo właśnie pojawiły się pierwsze przecieki odnośnie tego, jak będzie wyglądać kompaktowy "Francuz".

Nie spodziewajcie się rewolucji. Wg tego, co udało nam się zobaczyć, przemodelowaniu uległ grill (jest nieco większy), reflektory (nowe ledy świateł dziennych i nieco przestylizowana dolna część) oraz przedni zderzak ze światłami przeciwmgielnymi. Z tyłu delikatnym zmianom poddano tylne lampy. I to by było na tyle, jeśli chodzi o zewnętrze. Samochód wygląda świeżo, ale jest to facelifting na poziomie "znajdź 10 szczegółów różniących obrazki".

Podobnie zresztą jest we wnętrzu. Producent nie zdecydował się na zainstalowanie i-Cockpitu z Peugeota 3008. Pozostała taka sama deska rozdzielcza jak do tej pory, z analogowymi, "przeciwsobnymi" zegarami. Zmieniono tylko lekko kierownicę oraz drążek zmiany biegów.

Peugeot 308 facelifting

Ze względu na to, że w ogóle nie za wiele było wiadomo o potencjalnej modernizacji, nie wiemy też nic o zmianach w jednostkach napędowych. Spodziewajmy się jednak tego samego co było do tej pory. Być może pojawi się mocniejszy silnik THP z modelu 3008, o mocy 165 KM. Możliwe też, że pod maskę wersji GT i GTI trafi nieco więcej mocy - podobnie jak to było w przypadku modernizacji np. VW Golfa.

Z samochodem bliżej zapoznamy się zapewne pod koniec roku, po premierze podczas targów frankfurckich.