Peugeot Landtrek - PSA wchodzi w pickupy, ale poza Europą

Peugeot Landtrek ma być kolejnym sposobem na zwiększenie zysków na rynkach wschodzących. Tani pickup dla Azji i Ameryki Południowej właśnie został pokazany.

Plotki na temat pojawienia się tego modelu pojawiały się już od dłuższego czasu. Teraz przyszła pora na premierę. Peugeot Landtrek oczywiście nie trafi do Europy. Dostępny będzie na początku w Afryce (subsaharyjskiej) oraz Ameryce Południowej. Potem trafi na inne rynki, np. do Azji. Totalnie widzę go w Wietnamie, gdzie pickupy stanowią sporą część widoku na drogach, a Peugeot ma swoją fabrykę.

Peugeot Landtrek

Peugeot Landtrek dostępny będzie jako sama kabina z gołą ramą do zabudowy lub klasyczny pickup z pojedynczą lub podwójną kabiną.

Ładowność Peugeota ma wynosić jedną tonę, lub, we wzmocnionych odmianach, 1,2 tony. Wersję z pojedynczą kabiną klienci będą mogli kupić bez tylnego zderzaka. To ułatwi dostęp do skrzyni ładunkowej - klapa będzie miała wtedy kąt otwarcia 180 stopni.

Z zewnątrz samochód zachowa wygląd typowy dla języka stylistycznego Peugeota. Podobne akcenty znajdziemy też wewnątrz. Kierownica wzorowana będzie na tej z 3008, a ekran systemu inforozrywkowego wygląda nieco jak ten z nowego Peugeota 508. W wyposażeniu będą zarówno światła LED, system kamer 360 stopni, interfejsy smartfonów, jak i dwustrefowa klimatyzacja. Co ciekawe, pickup będzie występował również w odmianie sześciomiejscowej, z kanapą z przodu.

Peugeot Landtrek

Ciekawe będą jednostki napędowe - samochód będzie mógł być napędzany albo dieslem 1.9, albo doładowanym benzynowym silnikiem 2.4. Ten pierwszy będzie miał 150 KM i 350 Nm momentu obrotowego, przenoszone przez sześciobiegowy "manual".

Peugeot Landtrek w odmianie benzynowej ma 210 KM i 320 Nm - tu będzie można zamówić jeszcze sześciobiegowy "automat". Oba samochody będą standardowo z napędem na tylną oś, a w opcji będzie można zamówić napęd 4x4, również z reduktorem.

Jeśli byście szukali pochodzenia Landtreka, to są to Chiny. To Changan Kaicheng K70, zrobiony zresztą we współpracy z PSA (a także Isuzu i Mitsubishi, które odpowiadają za niektóre silniki).