Peugeot Vision Gran Turismo - 1,7 do setki

Samochody z serii Vision Gran Turismo to wirtualne prototypy samochodów sportowych, którymi gracze z całego świata mogą nacieszyć się w domowym zaciszu. Peugeot dołączył do grupy producentów, którzy takie auto stworzyli.

Na łamach naszego portalu prezentowaliśmy już kilka modeli z rodziny Vision Gran Turismo. Wśród nich znalazły się: Mercedes, Nissan, Aston Martin, a także Infiniti. Przyszła więc i pora na francuskiego producenta, który również ma się czym pochwalić.

Projektanci Peugeota postawili na sportowy design swojego wirtualnego supersamochodu, a także relację masy do mocy wielkości 1:1. Auto waży bowiem 875 kg i posiada dokładnie tyle samo koni mechanicznych mocy. Zgodnie z zapowiedziami, gracze otrzymają do swojej dyspozycji pojazd, który do pierwszej setki rozpędzać się będzie w czasie 1,73 sekundy.

Koncepcyjny Peugeot Vision Gran Turismo wyposażony został w centralnie umieszczony silnik V6, który prócz pojemności 3,2 litra dysponuje turbodoładowaniem. Moc blisko 900 koni przekazywana jest na wszystkie cztery koła przy pomocy sześciobiegowej przekładni manualnej. Z przodu zamontowane zostały felgi 22-calowe, z tyłu zaś 23-calowe. Do tego dochodzi czuły układ kierowniczy, który pozwoli na łatwe sterowanie tym torowym potworem oraz wentylowane hamulce Brembo, które pozwolą się zatrzymać inaczej niż na bandzie.

Auto pozostaje jednak tylko zabawką dla wirtualnych kierowców, którzy posiadają w domu Gran Turismo 6. Będzie ono bowiem częścią darmowej aktualizacji gry. Jednak kto wie… może już za kilka lat samochody znane z cyfrowej rozrywki staną się rzeczywistością?