Pierwsze polskie ceny Alfa Romeo Stelvio

Ruszyła sprzedaż SUV-a Alfa Romeo. Stelvio debiutuje już na polskim rynku - póki co w wersji First Edition, będącej poniekąd odpowiednikiem Giulii Veloce.

W skrócie. Stelvio możemy zamówić póki co tylko w ww. edycji. Dysponuje ona przekładnią automatyczną i napędem na cztery koła, na które moc przekazywana jest z silnika 2.0 turbo o mocy 280 KM. Taki samochód "setkę" osiąga w 5,7 sekundy i rozpędza się maksymalnie do 230 km/h. Średnie spalanie ma zamykać się w 7,0 l/100 km.

Za taką Alfę musimy zapłacić minimum 232 500 zł.

W wyposażeniu znajdziemy m. in. System Alfa DNA, lampy biksenonowe, sześć poduszek powietrznych, ESP z mechanicznym mechanizmem różnicowym Q2, dwustrefową klimatyzację, tempomat, podgrzewaną kierownicę, elektrycznie sterowane fotele z pamięcią, nawigację, 400-watowy system audio oraz, tylko w First Edition, czarną skórzaną tapicerkę Lux i wykończenia z drewna orzechowego lub dębu.

W opcji możemy wzbogacić samochód o przeszklony dach (7 500 zł), lakierowane zaciski hamulców (1 600 zł), alarm (2 200 zł) czy lakier metalik (od 2 000 za Alfa White do 9 800 zł za Rosso Competizione, w standardzie jest tylko pastelowy Alfa Red).

Alfa Romeo Stelvio jest średniej SUV-em bazującym na modelu Giulia, Ma nieco ponad 4,6 metra długości, dysponuje rozstawem osi ponad 2,8 m oraz przestrzenią bagażową 525 litrów.