Pierwsze Suzuki Jimny są już w Polsce. Na żywo wygląda rewelacyjnie

Do Warszawy dotarły pierwsze egzemplarze Suzuki Jimny. Auto, które mieliśmy okazję obejrzeć, wyposażono w szereg dodatków.

Suzuki Jimny to jeden z najbardziej wyczekiwanych samochodów tego roku. Japończycy prezentując ten model podbili serca fanów motoryzacji na całym świecie. Prosta konstrukcja na ramie drabinowej w połączeniu z wolnossącą jednostką napędową, sztywnym zawieszeniem osi ze sprężynami piórowymi i świetnym napędem na cztery koła sprawiają, że samochód ten może nie mieć sobie równych w terenie.

Do Suzuki Polska dotarły już pierwsze auta. Jedno z nich, w charakterystycznym żółto-zielonym kolorze Kinetic Yellow zostało już zarejestrowane i otrzymało szereg dodatków z pakietu akcesoriów. Są to między innymi osłony napędów/mechanizmu różnicowego i podwozia oraz dodatkowy bagażnik dachowy. Prezentowane auto to wersja z automatyczną skrzynią biegów. Ciekawostką jest fakt, iż Suzuki, najprawdopodobniej jako jeden z ostatnich producentów na świecie, zdecydowało się na wrzucenie tutaj bardzo prostej... czterobiegowej przekładni. W standardzie oferowany jest zaś pięciobiegowy "manual".

Egzemplarz z opcjonalnym grillem z napisem SUZUKI

Jedną z największych zalet nowego Suzuki Jimny jest cena. Za tę pełnoprawną terenówkę trzeba zapłacić minimum 67 900 zł, co czyni ją wyjątkowo atrakcyjną ofertą, zwłaszcza dla tych, którzy poszukują takiego samochodu. Zaskoczyć może też katalog opcji w tym samochodzie. W ofercie znajdziemy między innymi namiot polowy rozkładany z bagażnika dachowego, przenośne siodełko, dodatkowe mocne lampy ledowe na dach czy... torbę na broń.