Pierwszy niezależny model CUPRY coraz bliżej. Wiemy jak wygląda

Kilka miesięcy temu CUPRA została wydzielona z Seata i stała się osobną marką. Niebawem powinniśmy poznać pierwszy niezależny model tego producenta.

[AKTUALIZACJA 15.02.2019] CUPRA pochwaliła się pierwszym zwiastunem swojego niezależnego modelu. Ma to być póki co wersja koncepcyjna, ale wszystko wskazuje na to, że produkcyjny wariant będzie niemal identyczny. Co więcej, bryła tylnej części auta ujawnionej w zapowiedzi idealnie pasuje do zdjęcia, które pojawiło się w sieci kilka miesięcy temu. Możemy więc spodziewać się, że dokładnie tak będzie wyglądał ten samochód.

Wszystko wskazuje natomiast na to, iż właśnie na niego patrzymy - w sieci pojawiły się zdjęcia, które prezentują domniemany pojazd. Zdjęcie ma pochodzić z maila, który był rozsyłany wśród wąskiego grona pracowników koncernu Volkswagena.

Pierwszy model CUPRY niepowiązany z innymi produkcyjnymi Seatami ma być SUV-em. Moda na te samochody nie ustaje, tak więc wedle tego producenta będzie to dobry punkt zaczepienia. Konstrukcja najprawdopodobniej bazować będzie na platformie MQB, zaś pod maską znajdzie się jednostka 2.0 TSI w jednym z najmocniejszych wariantów, dodatkowo wspierana silnikiem elektrycznym. Możliwa jest również obecność jednostki 2.5 TFSI, aczkolwiek na nią byśmy jednak nie liczyli.

Wizualnie projekt CUPRY wykorzystuje wiele elementów, które zapowiedziano w zwiastunie modelu Tarraco. Mowa o formie Grilla oraz kształcie świateł. Agresywnie stylizowany zderzak oraz wyraziste przetłoczenia również pasują do zapowiedzi stylistyów CUPRY, którzy podkreślali, iż modele tej marki będą bazowały na pomysłach z Seata, aczkolwiek okraszą je większą dawką emocji.

Premiera tego modelu nastąpi nie wcześniej niż pod koniec przyszłego roku - oczywiście o  ile patrzymy na faktyczne auto marki CUPRA.