PKN Orlen rozpoczyna montaż ładowarek dla aut elektrycznych na swoich obiektach

Już niebawem na stacjach Orlen zaczną pojawiać się ładowarki dla samochodów elektrycznych. Początkowo montowane one będą na stacjach położonych przy głównych trasach tranzytowych.

Początkowo pojawią się 23 ładowarki o mocach ładowania 50 i 100 kW. Instalacje, które pojawią się na stacjach Orlen wyposażone będą we wszystkie powszechnie używane końcówki - CHAdeMO, CCS, Typ 2 oraz dwa złącza do ładowania prądem stałym. Pierwsze ładowarki pojawią się jeszcze w tym roku, zaś pełna sieć ma powstać w przyszłym roku. Lokalizacje jeszcze nie są znane - wiadomo tylko, że na pewno nie zabraknie ładowarek pod siedzibami PKN Orlen w Płocku i w Warszawie.

„Inwestycja w elektromobilność w Polsce, wpisująca się w strategiczne plany rozwojowe naszej gospodarki, pozwoli nam znacząco poszerzyć know-how, zdobyte między innymi na zagranicznych rynkach. Będzie również ważnym bodźcem rozwojowym dla całego rynku paliw alternatywnych w naszym kraju. Chcemy by w 2019 roku kierowcy korzystający z aut elektrycznych mogli przejechać przez całą Polskę głównymi szlakami komunikacyjnymi korzystając z naszych punktów ładowania”  - dodaje Wojciech Jasiński, Prezes Zarządu PKN Orlen.