Plany rozwoju Audi na najbliższą dekadę

Najbliższa dekada będzie niezwykle trudnym okresem dla producenta z Ingolstadt. Audi przedstawiło swój plan rozwoju na najbliższe dziesięć lat. Jakich zmian możemy się spodziewać?

Zapamiętajcie jedno słowo: e-Tron - ta nazwa będzie nam coraz bliższa z każdym rokiem. Podstawą zmian w Audi będzie rozszerzenie palety samochodów elektrycznych. W cieniu skandalu Volkswagena większość diesli ma pójść w odstawkę. Ich miejsce mają zastąpić rozwiązania hybrydowe oraz "czysto" elektryczne. Jednym z pierwszych modeli, które powstaną w ramach nowego planu działania będzie produkcyjna wersja studyjnego e-tron Quattro, prezentowanego między innymi na targach motoryzacyjnych w Poznaniu. Drugą część programu na najbliższą dekadę stanowi rozwój technologii autonomicznych pojazdów oraz usług premium dla najważniejszych klientów. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w samym 2015 roku Audi przeznaczyło blisko 4,5 miliarda euro na prace badawczo-rozwojowe.

audi-e-tron-quattro-concept-1

 

Jaki jest cel producenta z Ingolstadt? Wedle niemieckiego pisma "Handelsblatt" Audi do 2025 roku planuje zostać liderem "zielonego transportu", całkowicie stawiając na pojazdy elektryczne i zautomatyzowane prowadzenie samochodu.