Polestar chwali się nowymi modelami. Marka wchodzi do Polski

Druga szwedzka marka szykuje się do oficjalnego debiutu w Polsce. Według naszych ustaleń Polestar zadebiutuje nad Wisłą jeszcze w tym roku. To idealny moment, gdyż lada chwila gama modelowa tej marki poszerzy się o trzy ciekawe modele.

O tej marce nie da się już mówić jak o "zmodyfikowanym Volvo". Polestar podąża własną drogą. Ta oczywiście zachowuje korzenie wywodzące się z firmy z Göteborgu, aczkolwiek dorzuca też dużo od siebie - co będzie widoczne zwłaszcza w stylistyce.

Po dość długim oczekiwaniu nadchodzi też moment, w którym Polestar oficjalnie zadebiutuje w Polsce. Co o tym wiemy?

Polestar nie będzie w stu procentach związany z Volvo

Wszystko wskazuje na to, że auta tej marki znajdziemy w wybranych salonach, będących jednocześnie punktami dealerskimi Polestara. Można więc śmiało założyć, że Szwedzi postawią na największe miasta, w których rynek zbytu aut na prąd będzie potencjalnie najlepszy.

Co więcej, ceny tych samochodów mają być bardzo atrakcyjne. Pierwszym modelem, który znajdzie się w ofercie, będzie Polestar 2. Nieoficjalne informacje sugerują, że zapłacimy za niego znacznie mniej niż u brokerów. O dokładnych kwotach ciężko jest jeszcze rozmawiać.

Polestar 2023 Polska

Polestar lada moment powiększy gamę

Jeszcze w tym roku światło dzienne ujrzy model oznaczony cyfrą 3. To będzie SUV klasy średniej, a więc auto z popularnego i rozchwytywanego segmentu.

Jego fundamentem jest platforma SMA, czyli najnowsza konstrukcja stworzona przez Szwedów. Znajdziemy ją oczywiście także w nadchodzących Volvo. Ta płyta podłogowa od podstaw opracowana została z myślą o autach elektrycznych.

Efekt? Wygospodarowano tutaj miejsce na dużą baterię, a zastosowanie odpowiedniej architektury zapewni bardzo szybkie ładowanie i świetną wydajność.

Do tego Polestar 3 wyróżni się z tłumu. Marka ujawniła wygląd linii bocznej i tyłu tego modelu. Widać, że pewne nawiązania do Volvo pozostają widoczne, jednak "gwiazda polarna" zaczyna stawiać na własne niezależne linie.

Polestar 2023 Polestar 2023

Przy okazji pokazano też zapowiedź modelu 4 (większego SUV-a, tworzonego głównie z myślą o USA, oraz Polestara 5. Ten ostatni wyciekł ostatnio w formie grafik patentowych, co zachęciło markę do pokazania tyłu produkcyjnej wersji.

Numer 5 powstanie na opracowanej od podstaw konstrukcji, a jego konkurentami staną się takie auta jak Porsche Taycan i Audi E-Tron GT.