Policja na speedzie. Mazowiecka drogówka zyskała 272-konne Superby

Mazowiecka drogówka przesiada się do nowych samochodów. Są to między innymi Skody Superb, które wyposażono w 272-konne silniki benzynowe.

Przed sezonem wakacyjnym mazowiecka drogówka została wyposażona w nowe radiowozy. Do walki z kierowcami łamiącymi przepisy dołącza Skoda Superb. Pod maską tego auta znalazł się silnik 2.0 TSI o mocy 272 KM. Auta w wersji kombi są w pełni oznakowane i posiadają wideorejestratory Videorapid 2a.

Drogówka zyskała także kilka kolejnych sztuk nieoznakowanych BMW 330i G20. Auta te mają silniki 2.0 o mocy 252 KM. Dzięki temu, że jest to popularny model, który chętnie wybierają floty, "nieoznakowani" pozostają cichociemni i dobrze wtapiają się w ruch.

Drogówka

Mazowiecka drogówka zyskała także nowy oznakowany motocykl

Jest to BMW RT z silnikiem o mocy 125 KM. Jednoślad w malowaniu policji jest jednym ze skuteczniejszych pojazdów do walki z piratami drogowymi, gdyż w lusterku tak naprawdę niespecjalnie się wyróżnia. Dzięki świetnym osiągom jest też w stanie dorównać znacznie mocniejszym samochodom.

Wszystkie nowe nabytki trafią do oddziału SPEED. Drogówka będzie je wykorzystywała zarówno w Warszawie, jak i na drogach Mazowsza. Wdrożenie tych pojazdów przed wakacjami ma pomóc w nadzorowaniu ruchu w najbardziej newralgicznym sezonie w roku. Z powodu koronawirusa wiele osób zdecyduje się na urlop w kraju, co może oznaczać wzmożony ruch. Policjanci są więc gotowi do akcji i nie będą pobłażliwi dla piratów.

Przypominamy - od 1 lipca wchodzą nowe przepisy. Prawko straci się także za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h poza terenem zabudowanym

Oznacza to, że jazda z prędkością 190 km/h po autostradzie będzie jednoznaczna z utratą prawka i urlopem od samochodu na trzy miesiące. W miastach zostanie też obniżony nocny limit dopuszczalnej prędkości - z 60 na 50 km/h. Wszystko to ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na naszych drogach.