Ponad 10 000 zamówień w 24 godziny. Ogromne zainteresowanie Volkswagenem ID.3

Volkswagen ID.3 1ST dostępny jest w liczbie 30 000 egzemplarzy. Pierwszych 10 000 zostało zarezerwowanych w raptem jedną dobę.

Można więc powiedzieć, że nowy elektryczny Volkswagen zaczyna robić furorę jeszcze przed premierą. Auta elektryczne budzą zupełnie inne zainteresowanie niż spalinowe i klienci w odmienny sposób podchodzą do zakupu. Tak więc ponad 10 000 zamówień w 24 godziny to nic zaskakującego. Najlepszym przykładem jest Tesla Model 3, na którą zamówienia spływały w dziesiątkach tysięcy miesiące przed debiutem.

Poza tym Volkswagen ID.3 ma spore szanse stać się nie tylko najprzystępniejszym, ale także jednym z najbardziej dopracowanych aut elektrycznych na rynku. Model ten powstanie na nowej architekturze MEB, którą od podstaw projektowano z myślą o samochodach elektrycznych i nie ma w niej nic, co łączyłoby ją z autami spalinowymi. Baterie są tutaj ukryte w podłodze, co obniża środek ciężkości, a napęd na tylną oś (lub na cztery koła w topowych wariantach) ma zapewniać najlepszą trakcję i dobre właściwości jezdne. Volkswagen ID.3 1ST oferowany będzie w tak zwanej "średniej" wersji, oferującej 420 km zasięgu na jednym ładowaniu. Cena tego auta ma wynosić mniej niż 40 000 euro, zaś w standardzie, poza unikalną konfiguracją wizualną, klienci otrzymają Wallbox, który przyspieszy ładowanie w domu.

Aktualnie Volkswagen prowadzi już w Polsce proces przedsprzedaży. Depozyt, który może zostać zwrócony w przypadku anulowania zamówienia w dowolnym momencie wynosi 5 000 zł.