Porsche 718 Boxster i 718 Cayman - Idzie nowe

Motoryzacyjni puryści nie mają ostatnimi czasy łatwego życia - wszechobecny downsizing i nowe rynkowe trendy nie oszczędzają już także marek jednoznacznie kojarzonych ze sportem i emocjami. Dotyczy to także Porsche, który kontynuuje odświeżanie swojej gamy zapowiadając nowe odmiany Boxstera i Caymana, które będą oznaczone symbolem 718.

Nazwa 718 ma w przypadku Porsche spore uzasadnienie historyczne - takie oznaczenie nosił bowiem jeden ze sportowych samochodów marki produkowany na przełomie lat 50. i 60., będący następcą słynnego 550 Spyder. Auto odniosło sporo sukcesów w motorsporcie tryumfując między innymi w 12-godzinnym wyścigu na torze Sebring czy też legendarnym Targa Florio. Przywołano także sukcesy marki w Le Mans - w 1958 roku za sprawą 718 RSK i tegoroczne zwycięstwo 919 Hybrid LMP1. Te wydarzenia łączy to, że te auta napędzane były czterocylindrowymi jednostkami, które w nowych odsłonach Caymana i Boxstera mają przeżyć swój renesans.

Porsche 718 Boxster

Znane dotychczas sześciocylindrowe silniki w przypadku tych dwóch modeli mają odejść do lamusa. Zastąpić mają je nowe, turbodoładowane motory o czterech cylindrach. Póki co oficjalnych szczegółów na ich temat nie znamy, ale najprawdopodobniej będą to jednostki 1.6 i 2.0 osiągające moc nawet 286 KM. Na detale dotyczące 718 Boxster i 718 Cayman będziemy musieli poczekać do przyszłorocznej prezentacji obu modeli.

https://www.youtube.com/watch?v=UMFD8jdJXmc&ab_channel=Porsche