Porsche 935 trafiło na sprzedaż w Niemczech. Kosztuje 1,45 miliona euro i nie ma lakieru

Nie zdążyliście kupić Porsche 935 z pierwszej ręki? Spokojnie, używane auta już trafiają na sprzedaż. W Niemczech można dorwać naprawdę imponujący egzemplarz.

Pomyślcie sobie - ktoś kupił ten samochód, przeturlał go na dystansie 66 kilometrów i potem wystawił na sprzedaż. Jaki to ma sens? Nie wiemy. Wiadomo za to, że za 1 450 000 euro można kupić w zasadzie nowe Porsche 935. I to w fascynującej konfiguracji, gdyż "pozbawionej lakieru".

To Porsche 935 eksponuje nagie włókno węglowe

Oczywiście jest ono stosownie zabezpieczone. Brak regularnego malowania sprawia jednak, że 935 prezentuje się niezwykle bojowo i agresywnie. Nazwanie go zagubionym batmobilem nie byłoby dużą przesadą.

Porsche 935

Zresztą możliwości tego auta są niesamowite. Jego sercem jest jednostka z Porsche 911 GT2 RS. To 3,8-litrowy silnik typu bokser, sześciocylindrowy, generujący 700 KM dzięki doładowaniu. Siedmiobiegowa dwusprzęgłowa przekładnia przesyła moc prosto na tylne koła, gdzie magię czyni wyścigowy dyferencjał. Kierowca może zarządzać ustawieniami korektora siły hamowania, kontroli trakcji i całej elektroniki z poziomu kierownicy i małej konsoli centralnej. Cudownym smaczkiem jest też to, że Porsche 935 posiada drewniane wykończenie lewarka skrzyni biegów. Detal, a cieszy.

Auto tworzone od podstaw z myślą o wyścigach

Choć na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że 935 to po prostu bardzo mocno przebudowane 911, to jest ono błędne. Jedyny element dzielony z innymi Porsche to słupki A i C oraz linia dachu - ten element przeniesiono z 911 GT2 RS. Cała reszta została stworzona tutaj od podstaw z myślą o aerodynamice i wyścigach.

Ten egzemplarz Porsche 935 to jeden z 77 pojazdów, które trafiły do klientów. Można go nabyć w Hollman International w Niemczech. Warto dodać, że jedno nowe 935 mamy w Polsce. Jeśli chcecie zobaczyć jak wygląda i kto nim jeździ, to zerknijcie na konto @daxotrade na Instagramie.