Porsche Cayenne GTS "wyciekło" do sieci. Pod maską V8, 460 KM

Premiera Porsche Cayenne GTS musi zbliżać się wielkimi krokami. W sieci pojawiły się zdjęcia tego modelu. Co zaoferuje sportowy wariant tego modelu?

Porsche Cayenne GTS w gamie wpisze się pomiędzy model S a rodzinę Turbo. Dzięki nieco bardziej sportowemu charakterowi ma oferować lepsze wrażenia z jazdy. Wizualnie model ten wyróżniają ciemne wstawki, które kontrastują z czerwonymi elementami we wnętrzu. To typowy wyróżnik rodziny GTS, niezależnie od modelu.

Pod maską tego auta znajdzie się silnik 4.0 V8, znany już z Panamery. W tym modelu oferować będzie 460 KM i 620 Nm, co przełoży się na sprint do setki w 4,5 sekundy. Prędkość maksymalna? Jak donosi actu.auto.fr będzie to 270 km/h przy pakiecie Sport Chrono.

Porsche Cayenne GTS - cichociemne

Oczywiście model ten można będzie skonfigurować w taki sposób, aby wyróżniki gamy GTS nie były widoczne. Są jednak elementy, których się nie ukryje. Wśród nich warto wymienić większe hamulce czy charakterystyczne końcówki wydechu, które przy pakiecie Sport Design przesunięte są na środek zderzaka.

We wnętrzu znajdziemy natomiast dużo alcantary. Materiał ten pokrywa kierownicę, część deski rozdzielczej i podsufitkę. Czerwone przeszycia to standard, choć mają chęci można zamienić je na inne kolory.

Porsche Cayenne GTS

Oczywiście Porsche Cayenne GTS oferowane będzie w dwóch wersjach nadwoziowych. Mowa o klasycznym SUV-ie i wersji Coupe, z opadającą tylną częścią nadwozia. Klienci będą mieli więc wolność wyboru w tej kwestii.

Nowy model Porsche poznamy najprawdopodobniej w najbliższych dniach. Wtedy też podana zostanie pełna specyfikacja oraz polska cena.