Oryginalny wygląd, a CarPlay wchodzi aż miło. Porsche przygotowało nowe multimedia dla starszych aut

Nowe technologie nas rozpieszczają i nawet w starszych autach chciałoby się mieć Apple CarPlay lub Android Auto. Porsche ma idealną odpowiedź na potrzeby swoich klientów - nowe stacje multimedialne wyglądają jak "oryginały" z epoki, ale są bardzo nowoczesne.

Porsche 911 997 miało już dość zaawansowane multimedia jak na swoje czasy. Problem w tym, że nawet one często nie są w stanie obsługiwać transmisji muzyki po Bluetoothie, o innych funkcjach nie wspominając. A prawda jest taka, że wiele osób chciałoby mieć bajery znane z nowych aut w swoich starszych samochodach. Apple CarPlay i Android Auto są już tak cenione, że niektórzy nie wyobrażają sobie jazdy bez nich.

Niemcy mają idealną odpowiedź na potrzeby swoich klientów. Do drugiej generacji Boxstera, pierwszego Caymana, 911 997 i pierwszego Cayenne opracowano oryginalne multimedia. Wyglądają niczym te, które seryjnie montowano w tych autach, ale mają wiele nowoczesnych udogodnień.

Porsche sprawi, że dostaniesz Apple CarPlay w swoim starszym aucie. Nie jest to jednak tania zabawa

Nowe systemy multimedialne idealnie dopasowano do aut, do których trafią. Zadbano o krój przycisków, kolor obudowy i zgrabne ukrycie gniazd USB. W efekcie z daleka takie Porsche 911 czy Boxster zachowują oryginalny wygląd wnętrza.

Porsche Boxster PCCM Plus

Co więcej, nowe multimedia są tak zaprojektowane, że dogadują się z seryjną instalacją radiową, głośnikami i z ekranem komputera pokładowego. Każdy zyskuje więc pełen komfort obsługi, bez żadnych ustępstw.

Takie stacje multimedialne w ofercie nie są kaprysem marki. Porsche odniosło duży sukces ze swoimi rozwiązaniami do starszych modeli, w tym do 911 996 i jej poprzedników. System PCCM Plus jest tam równie zaawansowany, a wizualnie nie odcina się od wnętrza.

Jego jedynym "problemem", zarówno w przypadku starszych jak i nowszych aut, jest cena. Wyjściowo kosztuje nieco ponad 1500 euro, czyli blisko 7100 złotych. Do tego trzeba doliczyć koszt instalacji. Porsche zaleca, aby temat powierzyć specjalistom z Porsche Classic lub z Porsche Center.

Porsche Cayenne 955 PCCM

Systemy te będą dostępne u każdego dealera

Nie musicie więc tracić czasu na zamawianie części zza granicy. Oczywiście polska cena może być jeszcze wyższa, ale niektórzy chętnie zapłacą za możliwość szybkiego podpięcia telefonu. Streaming muzyki i podgląd mapy z nawigacji jest tutaj ogromnym udogodnieniem.