Poznajcie pełny skład nowego Top Geara!

Koniec spekulacji, gdybania i obstawiania, kto zastąpi Jeremiego, Jamesa i Richarda w Top Gearze. BBC zaprezentowało właśnie nowy zestaw prowadzących. Lubiana przez cały świat trójka zostanie zastępiona… aż siedmioma osobami!

Kilka miesięcy temu ogłoszono, iż pierwszym prowadzącym nowego Top Geara będzie Chris Evans, znany prezenter radiowy ze stacji BBC2. Nieco później ujawniono dwa kolejne nazwiska, które zelektryzowały fanów programu - znany i lubiany Chris Harris oraz Sabine Schmitz (która nomen omen pojawiała się wielokrotnie w poprzednim wydaniu programu).

160204-top-gear

Kilka dni temu zaś pojawiła się czwarta osoba - Matt LeBlanc, aktor znany głównie z roli Joey’ego w kultowym serialu „Friends”. Myśleliśmy, że to już koniec ogłoszeń, lecz byliśmy w ogromnym błędzie. Finalnie Top Geara poprowadzi siedem osób - dzisiaj ogłoszono, że w programie zobaczymy także Eddiego Jordana, założyciela teamu Jordan F1, w którym debiutował m.in. Michael Schumacher. Obok niego staje także Rory Reid, brytyjski dziennikarz zajmujący się od wielu lat tematyką motoryzacyjną. Oczywiście nie zabraknie Stiga, bez którego nie wyobrażamy sobie bicia kolejnych rekordów na torze Dunsfold.

 

Co to oznacza dla widzów? Widać, że BBC całkowicie zmienia konwencję programu, starając się oderwać go od schematu, do którego przyzwyczaił nas Jeremy Clarkson z kumplami. Czy nowy Top Gear ponownie podbije serca widzów, stając się równie atrakcyjną propozycją jak powstający właśnie pod skrzydłami Amazona show starej trójki? Pozostaje nam tylko czekać na premierę.