Produkcyjny Jaguar I-Pace zadebiutuje we Frankfurcie

 

Informację podał AutoExpress, powołując się na kontakty wewnątrz koncernu. Wszystko wskazuje jednak na to, że data ta jest bardzo realistyczna - Jaguar niedawno rozpoczął kampanię promocyjną, wysyłając studyjnego I-Pace’a na londyńskie ulice. Oznacza to, że technologia jest gotowa a auto należycie sprawdzone.

 

Za napęd w I-Pace odpowiadać będzie duet silników elektrycznych, generujących łącznie około 400 koni mechanicznych oraz 700 Nm momentu obrotowego. Dzięki zastosowaniu litowo-jonowych baterii o łącznej pojemności wynoszącej 90 kWh, elektryczny Jaguar ma zapewniać od 350 do 500 kilometrów zasięgu (w zależności od normy obliczeniowej). Przypuszczamy, że realnie będzie to około 350-400 kilometrów.

Jaguar I-Pace zaprezentuje nową strategię projektowania elektrycznych aut przez tego producenta, z charakterystyczną architekturą “cab-forward”. We wnętrzu zaś pojawią się elementy, które zadebiutowały w Velarze - przypuszczalnie chodzi o dotykowe ekrany odpowiedzialne za ustawianie podstawowych funkcji auta.

Brytyjczycy uruchomili już program przedsprzedaży auta. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów w przyszłym roku.