Projektant Chirona szefem designu marki Genesis

Hyundai ma ambitne plany na podbicie nieznanych dotąd dla siebie terenów. Najpierw spod swoich skrzydeł wydzielił markę Genesis, zadeklarował stworzenie nowej gamy bardziej ekskluzywnych modeli i pokazał nawet bardzo interesujący prototyp. Teraz zaczyna zbierać odpowiednich ludzi do realizacji swoich celów.

Alexander Selipanov może jeszcze nie ma statusu legendy motoryzacji, ale trzeba przyznać, że CV ma naprawdę interesujące. Rosjanin, znany szerzej wcześniej także jako Angry Car Designer, zasłynął w internecie projektem bardziej rewolucyjnej "911-tki" oraz Ferrari 612 GTO. Od 2005 roku pracuje dla Volkswagena i w tym czasie przewinął się też przez najbardziej ekskluzywne marki koncernu. W 2010 roku był częścią zespołu pracującego nad Huracanem, zaś w latach 2014-2016 był szefem działu Exterior Design w Bugatti. To on więc odpowiada za dwa najgłośniejsze projekty marki ostatnich lat - koncepcyjnego Vision Gran Turismo oraz produkcyjnego Chirona.

alexander-selipanovopen

Od stycznia 2017 roku obejmie funkcję szefa designu marki Genesis. Jak sam mówi, będzie to dla niego "zupełnie nowy rozdział w karierze", wskazując na to, że Rosjanin do tej pory pracował z dość dobrze ułożonymi i stabilnymi markami, zaś tutaj ma do czynienia z powiewem świeżości. Zapowiada się na to, że Selipanov rzeczywiście będzie miał spore pole do popisu - koreańska marka planuje do 2020 roku prezentację sześciu nowych modeli i mówi się, że w przyszłości może pokazać auto elektryczne, a nawet sportowy supersamochód.