Projektował Land Rovery i Range Rovery, teraz zmieni wizerunek Audi. Massimo Frascella nowym szefem designu tej marki

Na swoim koncie ma wiele udanych samochodów, takich jak Land Rover Defender i nowy Range Rover. Teraz swój wpływ przełoży na markę z Ingolstadt. Massimo Frascella został nowym szefem działu designu i zastąpił na tej pozycji Marca Lichte.

Jedyną pewną rzeczą w życiu jest zmiana. Tyczy się to nie tylko pracy, ale i stylistyki wielu marek. Pewne elementy mogą być stałe, ale kolejne trendy regularnie wpływają na wygląd samochodów. Dlatego też największe koncerny co jakiś czas decydują się na zmianę osoby u sterów działu designu, aby nadać odrobinę świeżości. Taki ruch zrobiło właśnie Audi. Marc Lichte, odpowiedzialny do tej pory za stylistykę "czterech pierścieni", ustępuje miejsca nowemu człowiekowi. Jest to Massimo Frascella, dotychczasowy szef stylistyki w grupie JLR.

Massimo Frascella ma na swoim koncie wiele genialnych projektów. To może być dobra osoba do rysowania przyszłości Audi

Frascella dołączył do grupy JLR ponad 12 lat temu, a jednym z jego pierwszych projektów był Land Rover Discovery Sport. Od tamtej pory stylistyka Land Roverów i Range Roverów mocno ewoluowała, łącząc klasę i elegancję.

Bez wątpienia perłami w koronie jego twórczości są dwa modele: Land Rover Defender i nowy Range Rover. Ten pierwszy samochód szybko zyskał ogromne uznanie za sprawą swojego unikalnego wyglądu. Nowoczesna interpretacja stylistyki klasycznego Defendera stała się hitem, a rynek świetnie przyjął ten model.

Massimo Frascella

Teraz Frascella ma przed sobą trudne zadanie - będzie musiał nakreślić przyszłość Audi. Można śmiało założyć, że jego pierwsze projekty zobaczymy na drogach za 3-5 lat. A to oznacza, że mówimy tutaj już o czasach niemal "pełnej" elektromobilności w tej marce.

Warto też dodać, że Massimo Frascella, wraz ze swoim zespołem, będzie raportować bezpośrednio do członka zarządu Audi odpowiedzialnego za kwestię stylistyki samochodów. Widać więc tutaj duże uproszczenie w "łańcuchu dowodzenia".

Marc Lichte ustępuje ze stanowiska, ale pozostaje w koncernie

Lichte od ponad 10 lat kierował Audi i stworzył odświeżony wizerunek tej marki. Teraz obejmie nową rolę, już w szeregach całej grupy Volkswagena. Nie do końca wiadomo jakie to jest stanowisko, ale podkreślono, że wcześniej go nie było. Można więc założyć, że Lichte będzie nadzorować kierunek designu dla wszystkich marek z portfolio koncernu.