Przed tym grillem trzeba się kłaniać. W Szanghaju debiutuje Lexus LM

Być może Lexus LM posiada największy grill z aktualnie oferowanych na rynku samochodów. Model ten posiada jednak wiele atutów i wiele osób faktycznie będzie się przed nim kłaniało.

Nie jest to bowiem samochód rodzinny, choć na taki wygląda. Na narty lub wakacje też nim nie pojedziecie. Lexus LM został stworzony z myślą o wożeniu VIP-ów, którzy chcą pokonywać krótsze lub dłuższe dystanse w ciszy i spokoju. Nie ma tutaj miejsca na kontakt ze światem zewnętrznym lub jakikolwiek dyskomfort. Ba, nawet kierowca Cię nie zagada, gdyż będzie siedział w swojej odciętej od tylnej części auta kabinie. Lexus LM to luksusowa salonka dla najbardziej wymagających osób, wykończona w najlepszy sposób. Wizualnie samochód ten wprowadza elementy charakterystyczne dla Lexusa do bryły Toyoty Alphard. Masywny grill, charakterystyczne linie czy połączone tylne światła zapewniają spójność z gamą tego producenta.

Przed tym grillem trzeba się kłaniać. W Szanghaju debiutuje Lexus LM

Najważniejsze jest jednak to, co dzieje się w środku. Z przodu mamy klasyczną i prostą deskę rozdzielczą, ale to miejsce nie jest ważne. Tuż za fotelem kierowcy wstawiono ścianę grodziową, która odcina część pasażerską. Zamontowano na niej 26-calowy monitor, który odpowiada za system multimedialny. Można na nim oglądać filmy, telewizję lub przeglądać zawartość plików z podłączonych urządzeń. Pomiędzy dwoma luksusowymi fotelami, które wyglądają jak żywcem wyciągnięte z najlepszych samolotów, znalazła się konsola sterująca całym systemem multimedialnym oraz elementami komfortu - klimatyzacją, ustawieniem foteli, podgrzewaniem, wentylacją czy masażem w siedzeniach. Nie zabrakło tutaj także lodówki na napoje i trunki.

Warto dodać, że cała kabina została dodatkowo wyciszona, tak aby zewnętrzne hałasy nie przeszkadzały podczas relaksu VIP-ów. Znajdziemy tutaj także unikalne elementy wykończeniowe, takie jak Gin-Sui-Boku, czyli "Silver Ink Ornamentation". Jest to sposób zdobienia, który zainspirowała klasyczna kaligrafia piórem i tuszem.

Przed tym grillem trzeba się kłaniać. W Szanghaju debiutuje Lexus LM

Pod maską Lexusa LM dostępne będą dwa silniki - LM350, czyli 3,5-litrowe V6, oraz LM300h - znana z Europy hybryda korzystająca z jednostki 2.5, która pracuje w cyklu Atkinsona. Warto dodać, że na zamówienie Lexus może przygotować nieco praktyczniejszą, ale i mniej luksusową wersję dla siedmiu osób.