Przedsmak nowego M3 - BMW prezentuje pakiet M Performance dla Serii 3

BMW nie zwalnia tempa. Dopiero poznaliśmy nową Serię 3, a producent z Monachium już zaprezentował pakiet M Performance dla tego modelu.

Na nowe BMW M3 będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Pierwsze zapowiedzi są bardzo smakowite - nieoficjalnie mówi się o ponad 500-konnej rzędowej szóstce. Dla tych, którzy już chcą rzucić się na nową Serię 3, a najchętniej w swoim garażu zaparkowaliby M3, BMW przygotowało kompletny pakiet M Performance.

Pakiet M Performance dla BMW Serii 3 G20 jest rozwinięciem stylistyki z wersji M Sport. Dorzucono tutaj liczne elementy z włókna węglowego - takie jak przednia dokładka zderzaka, obudowy lusterek czy lotka na tylnej klapie. Poza tym nie brakuje tutaj czarnych polerowanych elementów - znajdziemy je na grillu (obudowa) oraz na listwach otaczających szyby boczne. Z tyłu pojawiły się także nowe końcówki wydechu, również otoczone karbonem. W nadkola można wpasować nowe 20-calowe felgi, które swoim wzorem nawiązują do tych z modelu M3 Competition generacji F30.

W ramach pakietu M Performance można zamówić także znacznie wydajniejsze hamulce. 18-calowe nawiercane tarcze lepiej radzą sobie z odprowadzaniem ciepła. Czterotłoczkowe zaciski pomalowano z kolei na czerwony kolor.

We wnętrzu BMW Serii 3 G20 M Performance znajdziemy sportową kierownicę M, która zyskała dodatkowe obszycia z alcantary w miejscach chwytu oraz czerwony pasek na "godzinie dwunastej". Poza tym dorzucono tutaj włókno węglowe, które znajdziemy zarówno na listwach jak i na konsoli centralnej. W ramach pakietu M Performance oferowany jest również system telemetryczny, który może rejestrować nasze przejazdy na torach. Zbiera on dane z czujników w aucie i przesyła do dedykowanej aplikacji w telefonie. Oprogramowanie to można również sparować z kamerą w telefonie lub GoPro celem nagrania przejazdu.

BMW nie chwali się jeszcze cenami Serii 3 oraz pakietu M Performance - poznamy je dopiero za jakiś czas.