#RamenTygodnia: Nissan Caball z 1979 - dla odmiany.

W tym tygodniu dostawę Ramenu realizujemy autem dostawczym. Nissan Caball z 1979 roku, w bardzo ładnym stanie. Smacznego.

Nissan Caball czwartej generacji był produkowany od 1976 roku. To lekka ciężarówka, którą Nissan zastąpił w 1982 roku przez model znany jako Cabstar lub Atlas. Te nazwy już zapewne znacie, bo Cabstary pojawiają się na ulicach do dnia dzisiejszego.

Nissan Caball

Nissan Caball serii C340 napędzany był jednym z dwóch silników. Niebieski egzemplarz ze zdjęć ma legendarną, pancerną jednostkę benzynową serii H20. Dwulitrowy silnik rozwija przyzwoite 100 KM, co pozwala na sprawne przemieszczanie się z ładunkiem. Klienci, którzy woleli diesla, mieli do wyboru trzylitrowy silnik ED30 o sześciu cylindrach, później zastąpiony wersją z pojemnością zwiększoną do 3.3 litra.

Caball w ogłoszeniu ma ładowność dwóch ton i zabudowę z krótką kabiną i drewnianą skrzynią. Pomalowany na smerfowy kolor wygląda całkiem sympatycznie. Teoretycznie przebieg wynosi 20 000 km, co jak na 40-letni samochód wydaje się nieprawdopodobne. Jednak stan wnętrza wskazuje, że 20 000 km mogło minąć od renowacji pojazdu. Trzymiejscowa kabina wygląda nienagannie - zarówno skaj na fotelach, jak i boczkach drzwi wyglądają jak nowe. Samochód ma też wszędzie mnóstwo informacyjnych naklejek, niczym prosto z fabryki.

Nissan Caball

W sam raz dla konesera samochodów dostawczych. Obecnie wóz w aukcji kosztuje niecałe 7 000 USD.