Range Rover Evoque NW8 Special Edition - Halo, Londyn?

Range Rover Evoque to jeden z tych samochodów, które wpłynęły na ewolucję całej marki. Terenowe wozy Land Rovera zostały bowiem zmuszone do wyjścia z dziczy i dostosowania się do warunków panujących w miejskiej dżungli. Specjalna edycja Evoque’a tylko to podkreśla.

Samochód przedstawiony został 15 stycznia podczas salonu samochodowego w Montrealu. Jest to edycja limitowana, której produkcja została ściśle ograniczona do 1000 sztuk. Inspiracją do powstania tego modelu była Wielka Brytania, a konkretnie ulica Abbey Road, mieszcząca się w Londynie.

NW8 to nic innego, jak kod pocztowy tej ulicy. Niektórzy zapewne będą się zastanawiać, co w niej takiego szczególnego, że stała się symbolem dla nowego Range Rovera. Już spieszę wyjaśnić. Przy ulicy Abbey Road znajduje się bowiem studio nagraniowe, które współpracowało między innymi z Beatlesami, ale też z takimi zespołami jak Pink Floyd, Oasis, czy… Spice Girls. Abbey Road to także nazwa jednej z płyt Beatlesów (tej, na okładce której zespół przechodzi przez przejście dla pieszych).

Range Rover Evoque NW8 Special Edition został pomalowany białym lakierem Fuji White. Jednocześnie dla kontrastu jego dach oraz lusterka boczne zostały pokryte czerwonym lakierem Firenze Red. Do tego należy jeszcze dorzucić 20-calowe felgi w czarnym kolorze, przyciemnione reflektory, boczne wloty powietrza i mamy pełen obraz limitowanej edycji auta.

Wnętrze zostało wykończone w ciemnej tonacji. Wszystko co mogło zostać pokryte skórą, zostało nią oczywiście pokryte. Na zagłówkach znajduje się oznaczenie modelu, a w niektórych miejscach, np. na dźwigni skrzyni biegów znaleźć można czerwone akcenty.

Range Rover Evoque NW8 Special Edition to z pewnością ciekawa propozycja dla kolekcjonerów i fanów kultury brytyjskiej, tylko czy faktycznie jest w nim coś specjalnego?