Range Rover w hybrydowym wydaniu jest już testowany. To kluczowa wersja

Range Rover stanie się hybrydą. Brytyjczycy testują swój nowy model w zelektryfikowanej wersji, która może być kluczowym wariantem w miksie sprzedażowym.

Grupa Jaguar Land Rover przechodzi obecnie duże zmiany. Nowy szef Jaguara wyrzucił do śmietnika dotychczasowe plany marki, stawiając na pełną elektryfikację. Co ciekawe decydując się na taki krok zrezygnował z niemal gotowego już Jaguara XJ na prąd. W związku z tym następca dotychczasowego modelu nie ujrzy światła dziennego. Tymczasem Range Rover pozostaje jeszcze marką oferującą samochody spalinowe. Nie oznacza to jednak, że prąd nie wprosi się tam na podwórko. Brytyjczycy połączą swoje konstrukcje spalinowe z technologiami hybrydowymi - zarówno mild hybrid jak i plug-in hybrid.

Range Rover Hybrid

Hybrydowy Range Rover może być kluczowym wariantem w gamie modelowej

Brytyjczycy może i są teraz poza Unią Europejską, ale nie oznacza to, że nie obowiązują ich regulacje dotyczące emisji dwutlenku węgla. Do tego sama Wielka Brytania zdecydowała się na utrzymanie tempa zmian w ramach którego za 9 lat na wyspach zakończona zostanie sprzedaż samochodów spalinowych.

Wersja plug-in hybrid w przypadku dużych Range Roverów to same korzyści dla producenta. Przede wszystkim umożliwia ona obniżenie emisji dwutlenku węgla w zauważalny sposób. Z kolei jazdę na samym prądzie ceni obecnie wiele osób.

Wszystko wskazuje na to, że nowy duży Range dostanie dużą baterię, być może mającą nawet 30 kWh pojemności. Dzięki temu zasięg powinien sięgać tutaj nawet 80 km, co może być dla wielu osób zadowalającym wynikiem. Elektryczna jednostka połączona zostanie z benzynowym silnikiem z rodziny Ingenium, najpewniej z 3-litrową konstrukcją. Mówi się, że łącza moc ma wynosić nawet 400-450 KM.

Range Rover Hybrid

Range Rover jest już bliski ukończenia

Nieoficjalne informacje płynące ze źródeł zbliżonych do producenta sugerują, że premiera tego auta będzie miała miejsce w pierwszej połowie 2022 roku. Zamówienia będą przyjmowane od razu po debiucie. Na drogach nowy Range pojawi się zapewne za rok, co zapewne ucieszy wielu klientów marki. Oczekiwania wobec nowego modelu są bardzo wysokie, zwłaszcza po dość udanym (jak na brytyjskie auto) aktualnym wcieleniu. Wraz z modelem Vogue zobaczymy też nowego Range Rovera Sport.

Źródło: Motor.es