Range Rover Velar - Pierwsze info i zdjęcie

Range Rover nie zwalnia tempa, prezentując kolejny samochód w gamie. Velar, bo tak został nazwany, będzie "drugim od dołu" modelem brytyjskiej marki.

Choć nie znamy jeszcze zbyt wiele informacji, wiemy że Velar będzie samochodem pozycjonowanym powyżej RR Evoque, ale poniżej sporego już RR Sport. Wynika z tego, że powinien być solidną konkurencją zarówno dla Porsche Macana, jak i wyższych wersji BMW X4. No i wewnętrzną konkurencją dla Jaguara F-Pace.

Korzystają zresztą z tej samej aluminiowej platformy IQ, co pozwala sądzić, że Velar będzie raczej "drogowym" Range Roverem niż "terenówką", za jaką może uchodzić np. najwyższa seria. Jeśli chodzi o silniki, zapewne spotkamy tu mocniejsze jednostki czterocylindrowe znane z Evoque, ale także V6 z doładowaniem i większe diesle, występujące w Jaguarze i "dużych" Range Roverach. W wersji SVR zapewne zobaczymy tradycyjnie pięciolitrowe V8 z kompresorem, raczej pewna jest także wersja hybrydowa.

Producent ujawnił póki co tylko jedno zdjęcie. Widać na nim, że stylistyka pozostanie w estetyce marki, jednak np. światła tylne będą się wyróżniać - jako jedyne będą "w poziomie". Sama linia będzie pewnie czymś w stylu Range Rovera Sport Coupe, uzupełnioną o kilka nowinek designerskich. Na zdjęciu widać też ekran systemu inforozrywkowego, który również przeszedł modyfikacje. Nazwa "Velar" nawiązuje z kolei do prototypów Land Rovera z lat 60-ych.

Gerry McGovern, szef działu projektantów Land Rovera, twierdzi że "Land Rover Velar zmienia wszystko" i wynosi ekskluzywną markę na zupełnie nowy poziom estetyki, elegancji i nowoczesności. Jesteśmy bardzo ciekawi co z tego wyjdzie. Premiera oczywiście w Genewie, a więcej informacji powinniśmy otrzymać za tydzień - 1 marca.