Oto nowe Renault 5. Z czystym sumieniem daję mu mocne 5/5

Francuzi przeszli samych siebie i stworzyli jeden z najciekawszych samochodów tej dekady. Tak wygląda nowe Renault 5, które oficjalnie ujrzy światło dzienne już w poniedziałek.

Jeśli nie możecie doczekać się premiery, to mamy dla Was coś na osłodę. Choć elektryczne Renault 5 2024 oficjalnie zadebiutuje w poniedziałek, to już teraz mamy dla Was jego zdjęcia. I można powiedzieć tylko jedno - Francuzi zaszaleli i stworzyli obłędny projekt. Takich samochodów prawie już nie ma!

Renault 5 jest elektryczne i efektowne wizualnie. To będzie mocny gracz na rynku

Nie da się ukryć, że Renault w pewnym momencie kreowało rynek samochodów elektrycznych. Model Zoe przez wiele lat należał do najtańszych, co generowało dużą sprzedaż tego modelu. Teraz jego miejsce zajmuje właśnie "piątka".

Z Zoe łączy ją wiele cech. Schodzące z rynku Renault od początku wyróżniało się unikalnym stylem i miało wiele ciekawych rozwiązań. Tym razem Francuzi sięgnęli do swojej własnej historii i wyciągnęli z niej najlepszy rozdział.

Co jak co, ale Renault 5 wiernie nawiązuje do swojego przodka o tej samej nazwie. W bardzo udany sposób stworzono nowoczesną interpretację klasycznej stylistyki. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że elektryczne MINI i Fiat 500 Electric mają potężnego konkurenta.

Dlaczego? Bo mierzące niecałe 4 metry długości Renault 5 (dokładnie 3,92 metra) oferuje pięciodrzwiowe nadwozie, a pod nim kryje szereg rozwiązań z najwyższej półki. Warto też zwrócić uwagę na wnętrze, które łączy wiele ciekawych detali.

Renault 5 2025 elektryczne

Z jednej strony znajdziemy tutaj przyciski, przełączniki i detale z dotychczasowych modeli marki. Z drugiej zaś postawiono na ciekawe tworzywa, unikalne tapicerki i ciekawy design, który nawiązuje do stylistyki nadwozia.

Platforma CMF-EV kryje akumulator oferujący 40 kWh w podstawowej wersji i 52 kWh w mocniejszej. Moc trafi na przednie koła, a zasięg bez problemy przekroczy 400 kilometrów w wydajniejszym wariancie.

Do tego na pokładzie pojawi się system V2G, który pozwala na "oddawanie" prądu do sieci. Dzięki temu Renault 5 2025 może być ładowane efektywniejszymi taryfami i "zarobi" na swoje ładowanie oddając nadmiar "droższej" energii.

Oficjalna premiera elektrycznego Renault 5 odbędzie się w poniedziałek

To jedna z niewielu gwiazd targów w Genewie. Nowa "piątka" przynajmniej rozświetli swoim żółtym lakierem tę umierającą imprezę.

Źródło: Cochespias