Renault 5 wjeżdża na rynek. Zostaw 150 euro, a dostaniesz egzemplarz za 25 000 euro

Nowe Renault 5 jest już niemal gotowe do premiery. Francuzi pochwalili się garścią ciekawych informacji - w tym specyfikacją i cenami. To będzie mocny zawodnik!

Spodziewajcie się samochodu efektownego wizualnie i bardzo wydajnego. Francuska marka za sprawą Renault 5 otworzy nowy rozdział w swojej historii - emocjonalny i nawiązujący do historii. Poznajcie specyfikacje tego modelu i jego cenę.

Renault 5 2024. Do wyboru będą dwa akumulatory

Stylistyka nowej "piątki", znanej w USA jako "Le Car", to strzał w dziesiątkę. W idealny sposób nawiązano tutaj do klasycznej linii poprzednika, dodając do tego wszystkiego odrobiny sportowego i futurystycznego charakteru.

Francuzi nie pochwalili się jeszcze kompletem zdjęć, ale poznaliśmy już kluczowe detale. Na przykład przednie lampy są lekko zaokrąglone w dolnej części, ale zachowują swój oryginalny kształt. Z tyłu także znajdziemy efektowne lampy w słupkach, zoptymalizowane pod kątem kierowania opływającym powietrzem.

Renault pochwaliło się także oficjalnym logotypem modelu 5. Jest on bardzo "cyberpunkowy" i dobrze komponuje się z koncepcją tego samochodu. Do tego nie zabrakło tutaj kilku ciekawych patentów, takich jak chociażby... wyświetlacz na masce.

Renault 5 2024

Ten skrywa logo 5, a także wyświetla stopień naładowania akumulatora - oczywiście tylko w momencie, w którym auto jest podpięte do ładowarki.

Miejskie Renault mierzy 3,92 metra długości i bazuje na platformie AmpR Small. To odświeżona nomenklatura konstrukcji CMF, którą zoptymalizowano na potrzeby tego auta.

Renault 5 wykorzysta dwa pakiety akumulatorów. Mniejszy oferuje 40 kWh pojemności, zaś większy 52 kWh. Początkowo do oferty trafi ta druga wersja - słabsza uzupełni gamę nieco później.

Warto dodać, że "piątka" zyska system V2G, dzięki któremu może oddawać energię do sieci energetycznej. Taki system sprawdza się w momencie, w którym samochód automatycznie ładuje się w odpowiednich taryfach, a przy najdroższych stawkach "zasila" nasz dom. To proste i przyjemne dla portfela!

Do tego nowe Renault można już zamawiać

Francuzi uruchomili pilotażowy program R5 R Pass, który zapewni możliwość zakupu pierwszych wyprodukowanych egzemplarzy. Zasada jest tutaj prosta - rezerwacja kosztuje tylko 150 euro i gwarantuje cenę 25 000 euro za pierwsze sztuki. Jest to cena wyjściowa dla tego modelu - topowe wersje z pewnością przekroczą 30 000 euro. Przedsprzedaż de facto ruszyła 30 listopada (internetowo), zaś u dealerów rozpocznie się 11 grudnia.