Renault Arkana 2024 lifting. Rewolucji nie będzie, ale zmian nie zabraknie

Ten model, dość niespodziewanie zaprezentowany w Europie, stał się jednym z bestsellerów marki. Niebawem na rynek trafi Renault Arkana 2024, czyli wersja po liftingu. Co się w niej zmieni?

Ten rok będzie dla Francuzów wyjątkowo intensywny. Szereg premier, liftingi i wdrażanie nowej strategii odbywa się w wyjątkowo newralgicznym momencie, kiedy rynek jest rozchwiany, a ryzyko poważnej recesji postępuje. Nikt tutaj jednak nie zwalnia tempa. Wręcz przeciwnie, pedał gazu jest dociskany, a kolejne auta szykują się w blokach startowych do debiutu. Jednym z nich jest Renault Arkana 2024, czyli lifting tego popularnego modelu.

Co się w nim zmieni? Wbrew pozorom nie będą to jedynie detale - choć na rewolucję też nie liczcie.

Renault Arkana 2024. Lifting na miarę potrzeb i oczekiwań

Warto przypomnieć skąd tak naprawdę wziął się ten samochód. W pierwotnym wydaniu Arkana była budżetowym autem zbudowanym na platformie B0 z Dacii Duster. Opracowano ją na potrzeby rynków wschodnich, gdzie atrakcyjne nadwozie jest dużym atutem.

Dopiero po pewnym czasie połączono tą atrakcyjną stylistykę z nowszą konstrukcją. Europejską wersje obudowano wokół płyty CMF-B, znanej z Renault Clio i Captura.

Z tego drugiego auta pożyczono też wnętrze. Pod maską z kolei znalazły się silniki z rodziny 1.3 TCe (140 i 160 KM) oraz 140-konna hybryda E-TECH.

Lifting skupi się przede wszystkim na odświeżeniu wyglądu auta

Z przodu znajdziemy delikatnie zmodyfikowane lampy, nowy grill i przede wszystkim zaktualizowany logotyp marki. Oczywiście kosmetyka obejmie też zderzak przedni.

Analogiczne zmiany zajdą z tyłu, gdzie zobaczymy światła o zaktualizowanej sygnaturze świetlnej. Tutaj także kształty plastików zostaną delikatnie poprawione.

Renault Arkana 2024 lifting Renault Arkana 2024 lifting

W kabinie z kolei zadebiutuje nowa kierownica oraz, potencjalnie, nowe multimedia. Tutaj Renault jest jednak jeszcze oszczędne w zapowiedziach. Wiemy natomiast, dzięki polskiemu importerowi, że w ofercie pozostanie usportowiona wizualnie wersja. Ta będzie nosiła nazwę esprit alpine, zgodną z nową nomenklaturą marki.

Wizję odświeżonej Arkany przygotowali nasi koledzy z portalu motor.es.

Jak wygląda roadmapa Renault na ten rok?

Podczas dorocznego spotkania z dziennikarzami w Polsce, Renault przedstawiło nam garść ciekawych informacji. Wśród nich jest między innymi "rozkład jazdy" na najbliższe miesiące.

Wynika z niego, że Renault Arkana 2024 zadebiutuje na przełomie października i listopada. Mowa tutaj o premierze w salonach, co sugeruje, że auto poznamy wcześniej - zapewne późnym latem.

Nieco wcześniej, bo już we wrześniu, na drogi wyjedzie nowe Renault Clio 2024. Tutaj także premiera powinna mieć miejsce za kilka miesięcy.

W październiku gamę Australa zasili nowa hybryda, a w styczniu 2024 na drogi wyjedzie Renault Espace, czyli przedłużony Austral dla siedmiu osób. Niebawem do oferty Renault trafi także elektryczne Kangoo (także w długiej wersji), oraz Trafic w wydaniu na prąd.