Renault Captur 2024. Zobaczcie jak zmieni się popularny francuski crossover

Najpierw Clio, później jego nieco większy brat - kolejna modeli do odświeżenia wydłuża się. Renault Captur 2024 zadebiutuje już za kilka tygodni. Zobaczcie jak się zmieni.

To będzie bardzo udany rok dla Renault. Francuzi zapowiadają prawdziwy festiwal nowości. Światło dzienne ujrzał już Espace, a to dopiero rozgrzewka przed kolejnymi premierami. W drodze jest między innymi odświeżona Arkana, Clio i Renault Captur 2024.

Tym razem pod lupę bierzemy ten ostatni model. Sprawdźmy co się w nim zmieni.

Renault Captur 2024 będzie stylowe i efektowne wizualnie

Captur i Clio to jedne z najważniejszych modeli w gamie Renault. Te samochody są prawdziwymi bestsellerami w wielu krajach. Nie ma w tym nic dziwnego - w końcu mówimy o samochodach z segmentu B, dobrze wyposażonych i atrakcyjnych.

A niebawem Clio i Captur staną się jeszcze ciekawsze. Zdjęcia Clio już pojawiły się w internecie i zdradzają zmiany w wyglądzie tego modelu. Identyczną ścieżką podąża Captur, w którym przede wszystkim zmieni się pas przedni.

Możecie tutaj liczyć na całkowicie nowe światła, z charakterystycznymi ledowymi "kłami". Jak widać Peugeot i Renault nieco wymieniają się pewnymi koncepcjami.

Renault Captur 2024 dostanie szerszy grill i zupełnie inaczej narysowany zderzak. Z tyłu z kolei zmieni się sygnatura świetlna lamp.

Nowości nie zabraknie także we wnętrzu

Wszystko wskazuje na to, że Renault szykuje się do zastosowania tutaj multimediów Google Automotive. To jednak nie jest jeszcze pewne - wszak taka zmiana wymaga wielu modyfikacji w elektronice pojazdu. Francuzi wprowadzą także inną kierownicę i odświeżony zestaw zegarów.

Bonusem będą też nowości w ofercie tapicerek. Nie powinno tutaj zabraknąć wariantów o ciekawszej żywej kolorystyce. Mowa oczywiście o wstawkach i przeszyciach, które ożywią wnętrze crossovera Renault.

Renault Captur 2024. Pod maską bez rewolucji

Kluczowym elementem oferty pozostaną silniki 1.0 TCe i 1.3 TCe, oferujące od 100 do 158 KM. W gamie znajdziemy też dwie hybrydy - 140-konną "samoładującą", oraz 160-konną hybrydę plug-in.

Warianty 1.0 i 1.3 zyskają system miękkiej hybrydy. W zależności od wariantu będą łączone ze skrzynią manualną, lub z 7-biegowym automatem.

Renault Captur 2024 Renault Captur 2024

Oficjalna premiera Captura po liftingu będzie miała miejsce w połowie roku, zaś auto trafi na rynek w czwartym kwartale.

Wizja: Motor.es