Renault Clio nie wybiera się na emeryturę. Francuzi szykują kolejną generację

Debiut Renault 5 nie oznacza natychmiastowej emerytury spalinowego odpowiednika. Renault Clio zyska jeszcze jedną generację, choć ta będzie mocno zelektryfikowana.

Elektryfikacja nie oznacza natychmiastowej śmierci wielu znanych modeli. Coraz większa liczba firm zmienia strategię i tworzy okres przejściowy, w którym obok siebie będą w ofercie auta na prąd i samochody spalinowe. Renault 5 ma być nowym miejskim modelem tej francuskiej marki, ale nie stanie się od razu następcą Renault Clio.

Wręcz przeciwnie. Informacje płynące z Francji sugerują, że w planach jest jeszcze jedna generacja popularnej "muzy" Renault. Oto co o niej wiemy.

Nowe Renault Clio będzie spalinowe, ale mocno zelektryfikowane

Nasi koledzy z motor.es ustalili, że prace nad nowym wcieleniem Clio już ruszyły. Nowa generacja tego auta może zadebiutować w 2025 roku, a na drogi wyjedzie na przełomie 2025 i 2026 r.

Co o niej wiemy? Wszystko wskazuje na to, że francuska marka wykorzysta obecną konstrukcję. Inwestowanie w nową platformę w obliczu nadchodzącego potencjalnie końca spalinowej motoryzacji nie ma większego sensu.

Jednocześnie Renault wie, że zbyt szybka rezygnacja z auta w kluczowym dla tej marki segmencie, byłaby rynkowym samobójstwem. Francuzi kochają auta klasy B, a ich sprzedaż w Europie wciąż jest na bardzo wysokim poziomie.

Nowe wcielenie Clio zyska więc odświeżoną stylistykę, nawiązującą do Renault Scenic i Rafale. Wizja, którą przygotowali graficy motor.es prezentuje potencjalny kierunek, w którym pójdą styliści francuskiej marki. Efekt końcowy może być naprawdę ciekawy wizualnie.

Renault Clio 2026 Renault Clio 2026

Pod maską nowego Clio znajdziemy silniki benzynowe, mocno zelektryfikowane

Diesle przechodzą na emeryturę - to już pewne. Wszystko wskazuje na to, że w małym Renault znajdziemy jednostki benzynowe z układem miękkiej hybrydy i pełnoprawną hybrydę E-TECH. Ta z powodzeniem jest oferowana już teraz, aczkolwiek obecnie wciąż "odstrasza" bardzo wysoką ceną.

Dla osób poszukujących auta elektrycznego będzie Renault 5

Nadchodzący elektryk zapowiada się bardzo ciekawie. Renault wykorzystało tutaj platformę CMF-EV, którą dopasowano do potrzeb miejskiego samochodu. Nie zapomniano tutaj jednak także o wrażeniach z jazdy. Sportowa wersja z logo Alpine i wielowahaczowe zawieszenie sprawią, że wreszcie dostaniemy następcę Clio RS.