Renault Espace 2024 "wyciekło" do sieci. Warto czytać instrukcję obsługi

Najpierw ewoluowało z klasycznego vana w specyficznego crossovera. Teraz stanie się SUV-em z krwi i kości. Renault Espace 2024 zadebiutuje już za kilka miesięcy - i wiemy o nim niemal wszystko.

Ewolucja tego modelu jest zaskakująca. Francuzi przetarli szlak całemu światu, tworząc fantastyczny segment vanów. Niestety, trendy i moda sprawiły, że nikt nie chce nimi jeździć. Tak oto vany stają się crossoverami, a coraz częściej klasycznymi SUV-ami. Renault Espace 2024 jest dokładnie takim przypadkiem - tym bardziej, że mówimy o aucie, które już znacie.

Renault Espace 2024 to Austral z długim tyłem. Tak w skrócie

Otóż okazuje się, że warto czytać instrukcję obsługi. Wertowanie książki Australa pokazuje wszystkie kluczowe informacje dotyczące nadchodzącego... Espace'a. Jak widać Francuzi przeoczyli ten drobny fakt i myśleli, że nikt i tak nie zajrzy do instrukcji.

Renault Espace 2024

A jest tam garść naprawdę ważnych informacji. Na przykład dowiecie się jakie to auto ma wymiary. Podpowiadam - jest mniejsze od Espace'a, który zniknął z rynku.

Renault Espace 2024 mierzy 4720 mm długości, a jego rozstaw osi to 2740 mm. Dla porównania Espace V mierzył 4859 mm i miał 2884 mm rozstawu osi. Trudno jednak dorównać modeli, który od podstaw tworzono jako rodzinnego crossovera.

Tymczasem nowy Espace to po prostu dłuższy Austral. Francuzi tworzą więc bezpośrednią konkurencję dla Volkswagena Tiguana i Tiguana Allspace. Espace dostanie wersję 7-miejscową, ale kupicie go także w wydaniu 5-osobowym.

Renault Espace 2024 Renault Espace 2024

A to oznacza, że jednym z jego atutów będzie bardzo duży bagażnik. Wszystko to dostaniemy także w atrakcyjnym opakowaniu. Espace wizualnie nie zmieni się względem Australa, co jest dobrą decyzją. Mówimy o naprawdę atrakcyjnym i przyjemnie narysowanym samochodzie.

Austral i Espace będą dzielić także większość silników

Większy SUV najprawdopodobniej nie dostanie najsłabszej, 130-konnej wersji napędowej. Nie zabraknie tutaj za to silnika 1.3 w wersji 158-konnej, a także nowej jednostki 1.2 Full Hybrid generującej 160 i 199 KM.

Renault Espace 2024

Francuzi nie wprowadzą do oferty tego modelu diesli. Nie dostaniemy tutaj także hybrydy plug-in - ta została skreślona na rzecz klasycznej hybrydy. Renault uznało, że jest ona wydajniejsza i przynosi równie duże oszczędności.

Renault Austral 2023

Oficjalna premiera nowego Espace'a będzie miała miejsce w drugiej połowie roku. Auto na drogi trafi na początku pierwszego kwartału 2024 r.