Renault Kadjar nosi coraz mniej kamuflażu. Szpiegujemy Francuzów

Renault Kadjar powraca do akcji w nowym stylu. Druga generacja tego auta ma znacznie większy apetyt na rynkowy sukces - i jednocześnie zyska predyspozycje, by takowy odnieść.

Kompaktowy SUV to obowiązkowa pozycja w portfolio każdej marki. Bez takiego auta ciężko jest teraz przebić się na rynku - w końcu klienci pokochali podwyższoną pozycję za kierownicą i "terenowe możliwości" takich aut. Co z tego, że w wielu przypadkach ograniczają się one do łatwości pokonywania krawężników - nawet to się liczy. Renault Kadjar pierwszej generacji zostało ciepło przyjęte przez rynek, ale niestety dość szybko się zestarzało. Drugie wcielenie ma za to ogromne szanse na przyciągnięcie nowych klientów do salonów marki.

Renault Kadjar niezmiennie będzie bliźniakiem Qashqaia

Francusko-japońska konstrukcja ma wiele zalet i pozwala na budowę naprawdę nowoczesnego samochodu. Platforma CMF-C w przypadku Qashqaia pozwoliła na uzyskanie sporego wnętrza (i dość skromnego bagażnika) oraz na zastosowanie zelektryfikowanych jednostek napędowych.

Renault Kadjar 2022

Kadjar w tej kwestii pójdzie śladem Qashqaia. Pod maską znajdziemy przede wszystkim jednostkę 1.3 TCe (lub jej następcę, 1.2 TCe), która tutaj wspierana będzie układem miękkiej hybrydy. Dołączy do niej też wariant plug-in hybrid, który będzie kluczowym elementem nowej oferty marki.

Stylistyka drugiej generacji Kadjara będzie dość specyficzna. Jeśli widzieliście zdjęcia elektrycznego Megane (maskowanie niczego nie ukrywa), to wyobraźcie sobie, że mniej więcej ten sam język stylistyczny zagości w kompaktowym SUV-ie. Zresztą on przejmie częściowo rolę klasycznego Megane, gdyż popularny kompakt ma teraz priorytet w elektrycznym wydaniu.

Nowe Renault Kadjar urośnie

I będzie nieco praktycznie i wygodniejsze. Do tego na pokładzie znajdziemy szereg zaawansowanych rozwiązań, od systemów bezpieczeństwa, aż po łączność online. Nie zabraknie tutaj także świateł LED MATRIX, które docenią Ci, którzy podróżują po zmroku.

Oczywiście Kadjar wyposażony będzie także w zaawansowane multimedia. Wszystko wskazuje na to, że Renault rozwija system EasyLink, stawiając na nowe możliwości i na lepszą współpracę ze smartfonami.

Renault Kadjar 2022

Kiedy zobaczymy nowe Renault Kadjar?

Premiera powinna mieć miejsce najwcześniej na początku przyszłego roku. Jeśli targi w Genewie faktycznie się odbędą, to właśnie tą lokalizację obstawialibyśmy na debiut nowego efektownego SUV-a Renault.

Zdjęcia: motor.es