Renault Megane E-Tech. Oto pierwszy zwiastun nowego modelu. Jest intrygujący!

Renault Megane E-Tech puszcza nam oczko. Nie mamy jednak na myśli hybrydy plug-in, a nowego elektryka, który jest "tuż za rogiem".

W kategorii "ekspresowa premiera" Renault Megane E-TECH zajmie wysoką pozycję. Francuzi szybko przeszli od słów do czynów i postawili na nowy elektryczny model, zbudowany na opracowanej od podstaw platformie. Jest to mała zajawka przyszłości marki, która będzie mocno związana z elektryfikacją.

Renault Megane E-Tech postanie na platformie CMF-EV

To całkowicie nowa platforma, którą opracowano wraz z Nissanem z myślą o samochodach elektrycznych. Japończycy też z niej korzystają w modelu Ariya, który już mieliśmy okazję Wam zaprezentować.

Renault nie zdradza jeszcze możliwości tego auta, ale z pewnością będą one nieco skromniejsze niż w Ariyi. Na pewno możemy tutaj liczyć na napęd na przednią oś i moc sięgającą około 220 KM. Bateria ma oferować 65 kWh pojemności, co powinno przełożyć się na ponad 450 kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu. Co jak co, ale Francuzi mają ogromne doświadczenie w budowie elektryków. Renault Zoe uznawane jest za jeden z najlepszych samochodów w swojej klasie, wyróżniający się niskim zużyciem energii i świetną wydajnością. Punkt wyjścia jest więc bardzo obiecujący.

Renault Megane E-Tech

Renault Megane E-TECH będzie w 95 procentach pokrywało się z modelem studyjnym

Chodzi oczywiście o wygląd, Masywna, wręcz "vanowata" linia stanie się wyróżnikiem tego modelu. Patrząc na pierwszy zwiastun i zdjęcia prototypu faktycznie można potwierdzić zapewnienia Renault. Przy okazji pokazano nam też "kawałek" wnętrza.

Tutaj, obok nowego systemu multimedialnego, znajdziemy też zaawansowane cyfrowe wskaźniki i sporą półkę z ładowarką indukcyjną. Bardzo nowoczesne kształty zdają się być odpowiedzią na Volkswagena ID.3. Sugeruje to więc, że nowe elektryczne Megane weźmie na celownik głównie ten model, co nikogo nie powinno dziwić.

Szanse na sukces są spore

Co jak co, ale Renault dobrze wypada w kwestii elektryków. Można więc liczyć na to, że Megane E-TECH spełni pokładane w nim nadzieje i będzie wyjątkowo dopracowanym i wydajnym samochodem. Zwiastuje to też ciekawą przyszłość marki. Choć będziemy tęsknić za spalinowymi wersjami, to jednak z zaciekawieniem obserwujemy rozwój tej firmy i jej nowe premiery.