Renault Megane Grandtour - Najładniejszy w segmencie

Opublikowano właśnie pierwsze zdjęcia Megane kombi. Uzupełnienie gamy kompaktowego Renault nastąpi w Genewie i promować je będzie sportowa wersja GT.

Trzeba przyznać, Francuzi się postarali. Po świetnym Megane hatchback, przyszła pora na kombi. Narysowane lekko, urodziwie, ale zapewne nie straci nic z praktyczności. Piszę, że zapewne, bo o dziwo Renault informując o możliwościach samochodu jako kombi, ograniczyło się do przekazania informacji o tym, że bagażnik będzie najdłuższy w segmencie.

renault_megane_estate_2016-2

Genewski debiut "duże" Megane będzie miało za to w wersji GT. Znamy ją już z hatchbacka - ma nieco zmienioną stylizację podkreślającą sportowy charakter, a przede wszystkim - 1,6-litrowy silnik z turbosprężarką, generujący 200 KM. I podobnie jak w hatchbacku będzie miał do dyspozycji system czterech kół skrętnych 4Control - tylko skalibrowany specjalnie dla większej wersji popularnej "meganki".

Z niecierpliwością spoglądamy na Szwajcarię i halę nr 4 w Palexpo, żeby dowiedzieć się nieco więcej o tym potencjalnie najciekawszym kombi w klasie.