Renault pokaże Megane RS podczas GP Monako

Megane RS ma świetną renomę w świecie motoryzacji i dla wielu uchodzi za wzór hot hatcha. Z niecierpliwością czekaliśmy na najnowszą odsłonę szybkiego Renault i już oficjalnie można powiedzieć, że poznamy je lada moment.

Grand Prix Formuły 1 w Monako - to impreza, która i tak rok rocznie ściąga uwagę całego motoryzacyjnego świata i to nawet jeśli wyścigi nie są tak ciekawe jak kiedyś. W tym roku ci niespecjalnie zainteresowani motorsportem dostaną jeszcze jedną gratkę - premiery pokaz nowego Renault Megane RS. Otwórzcie kalendarze, zapiszcie datę - piątek, 26 maja. Czyli zgodnie z tradycją - dzień, w którym bolidy na tor nie wyjeżdżają. Pewnie dlatego kierowca fabrycznego teamu Renault, Nico Hulkenberg, znajdzie chwilę, by poprowadzić nowy model marki.

W końcu zobaczyliśmy też oficjalne zdjęcie ostrej "Renówki" - co prawda samochód wciąż jest zakamuflowany, ale mamy już pewne pojęcie, jak będzie się prezentować. Widzimy znane z Clio RS lampy LED naśladujące wzór flagi w szachownicę i wydatny przedni splitter. Sylwetka będzie też znacznie bardziej muskularna, co sugerowały już wcześniejsze zdjęcia szpiegowskie. Auto pomalowane będzie w żółto-czarne barwy, charakterystyczne też dla zespołu F1, na cześć 40-lecia zaangażowania Renault w królową motorsportu.

Renault oficjalnie zapowiada Megane R.S.

Najbardziej istotne informacje pozostają jednak wciąż domysłami. Mówi się, że dwulitrowy silnik będzie miał około 300 KM przenoszone jedynie na przednią oś. Do dyspozycji ma pozostać 6-biegowy manual, aczkolwiek promowaną opcją będzie na pewno dwusprzęgłowy automat EDC. Prawdopodobnie Renault wyposaży hot hatcha także w specjalną odmianę systemu 4Control. Debiut salonowy najostrzejszej wersji Megane przewidywany jest na targi we Frankfurcie.