Renault opublikowało cennik nowego Megane

Po kilku tygodniach oczekiwania wreszcie poznaliśmy cennik czwartej generacji Renault Megane.

Początkowo do sprzedaży trafi jedynie wersja pięciodrzwiowa - kombi dołączy do oferty w drugiej połowie bieżącego roku. W tej chwili cennik otwiera wersja Life, która przy zestawieniu z bazową, 115-konną jednostką SCe (wolnossące benzynowe 1.6) kosztuje 59 900 zł. W tej cenie dostaniemy przyzwoite wyposażenie - radio z bluetoothem i 4,2-calowym wyświetlaczem, klimatyzację manualną, elektrykę przednich szyb czy ledowe światła do jazdy dziennej. Wśród układów wspomagających jazdę warto wymienić system ESP połączony z asystentem ruszania pod górę (HSA), ABS oraz AFU - system wspomagania nagłego hamowania.

renault-megane-2016-cen-1-2

Półkę wyżej znajduje się Renault Megane | fot. Renault, dodająca do wyposażenia wersji Life m.in.: elektrykę szyb z tyłu, skórzaną kierownicę czy rozbudowaną konsolę środkową. Od wersji Intens dostaniemy zaś 7-calowy (w opcji pełny, 8,7-calowy) wyświetlacz operujący systemem R-Link, cyfrowe zegary, system Hands-Free i automatyczną klimatyzację. Dla wymagających klientów przygotowano odmiany Bose i GT. Ta pierwsza rozszerza wyposażenie wersji Intens o audio firmy Bose, przyciemniane szyby tylne, system Multi-Sense (w wersji podstawowej) oraz system odczytujący znaki drogowe. Wisienką na torcie zostaje wersja GT - dostępna za 102 100 zł. Standardowo dostępna jest wyłącznie z silnikiem 1.6 Turbo o mocy 205 koni mechanicznych, układem 4-Control oraz skrzynią EDC.

renault-megane-2016-5

Największą popularnością - ze względu na prostą konstrukcję oraz dobrą cenę - będzie cieszyć się najprawdopodobniej wolnossący silnik 1.6. Megane wyposażone w tę jednostkę w wersji Zen dostępne jest od 62 900 zł i 67 600 zł w odmianie Intens. Mocniejsze silniki benzynowe bazują na odmianie 1.2 Energy TCe, dostępnej w wariantach 100 i 130-konnym. W przypadku najsłabszej konfiguracji z wyżej wymienionymi wersjami wyposażeniowymi dopłata do wersji Energy TCe 100 wynosi 3 tysiące złotych. Mocniejsza, 130-konna wersja dostępna będzie zaś tylko w wersjach Intens i Bose (zarówno z manualną jak i automatyczną skrzynią biegów).

renault-megane-2016-2

Ceny jednostek wysokoprężnych zaczynają się od 67 900 zł za 90-konną wersję dCI w wersji Life. Podobnie jak w wersjach benzynowych dopłata przy wyższych wersjach wyposażeniowych wynosi 3 tysiące złotych, choć najsłabszego diesla możemy wybrać tylko w wersjach Life i Zen. Dalej w cenniku stoi 110 i 130-konna wersja, zamykająca cennik na wersji Bose z wartością 94 900 zł.

Dni otwarte nowego Renault Megane odbędą się w dniach 12-13 marca.