Renault zapowiada premierę pickupa

O różnych wariacjach na temat pierwszego pickupa spod znaku Renault (lub Dacii) mówiło się od dawna, ale ostatecznie francuski producent zaprezentował przedpremierowe zdjęcia zwiastujące wygląd nowego modelu. Oficjalna premiera już niedługo - 18 czerwca na targach w argentyńskim Buenos Aires.

Rzecz jasna miejsce prezentacji nie jest tu przypadkowe, bo nowy model Renault przeznaczony będzie na rynki południowej Ameryki i póki co nie wiadomo czy trafi do Europy, choć z pewnością pickup mógłby urozmaicić gamę Dacii.

Samo auto bazuje właśnie na SUVie tej marki - Dusterze, choć prawdopodobnie otrzyma nazwę Oroch, znaną nam już z prototypu zaprezentowanego w zeszłym roku. Produkcyjny model zapowiada się na nieco bardziej stonowaną wersję conceptu z podwójną, czterodrzwiową kabiną mieszczącą pięć osób i dość sporą przestrzenią ładunkową.

Pod maską znajdzie się 2 litrowy silnik benzynowy o mocy 138 lub 142 KM (wersja zasilana etanolem) skorelowanych z 6-biegową skrzynią manualną lub automatem. W ofercie będzie oczywiście także miejsce dla wariantu z napędem na cztery koła.