Rolls-Royce pokazał drugi egzemplarz Droptaila. Ten jest bardzo fioletowy

W kwestii "szycia samochodów na miarę", ta marka nie ma sobie równych. Rolls-Royce Droptail Amethyst to drugi egzemplarz wyjątkowego modelu z Goodwood. Tym razem inspiracją był tutaj kwiat i jeden konkretny kolor.

Zbudowanie samochodu spełniającego wszystkie wymagania, także te dotyczące wyglądu nadwozia, to marzenie wielu osób. Coachbuilding ma się doskonale, a marki z najwyższej półki oferują swoim klientom możliwość opracowania samochodu razem ze sztabem stylistów. Rolls-Royce Droptail to jeden z takich samochodów.

Na drogi wyjedzie 8 sztuk tego auta. Każdy egzemplarz powstaje wspólnie z klientem i spełnia jego wymagania dotyczące wyglądu i kolorystyki. Po "La Rose Noire" przyszedł czas na "Amethyst", czyli drugie wydanie tego auta.

Rolls-Royce Droptail ma unikalną prezencję. Ta kolorystyka robi wrażenie

Przede wszystkim widać tutaj kunszt lakierników. W przypadku takiego samochodu nie ma mowy o automatycznym malowaniu nadwozia. Ręcznie nakładane warstwy lakieru tworzą wyjątkową kompozycję. Tutaj jako bazę wybrano głęboki srebrny odcień, który pokrywano kolejnymi partiami delikatnej niebieskiej, czerwonej i fioletowej mieszanki. Efekt końcowy możecie ocenić sami, ale naszym zdaniem robi doskonałe wrażenie.

Wnętrze oczywiście podąża śladem kolorystyki nadwozia. Znajdziemy tutaj kombinację fioletu, bieli i brązu. Do tego dorzucono naturalne drewno, które znajdziemy nie tylko na desce rozdzielczej, ale także za fotelami i na obudowie dachu.

Rolls-Royce Droptail Amethyst

Swoją drogą wybór drewna też nie był łatwy. Rolls-Royce wytypował 150 rodzajów wykończenia, które testowano przez 8000 godzin w różnych warunkach. Wygląda to naprawdę imponująco.

Ciekawostką w tym egzemplarzu jest przeszklenie, które zmienia stopień zaciemnienia i kolorystykę. To było jedno z wymagań klienta, który postawił poprzeczkę bardzo wysoko. Rolls-Royce wykonał 60 wersji przeszklenia w różnych wariantach kolorystycznych. Dopiero jedna z nich spełniła wymagania zamawiającego ten samochód.

Większość elementów wykonano tutaj ręcznie

Na przykład wszystkie części z aluminium, w tym słynny grill, są tutaj polerowane przez wykwalifikowanych rzemieślników. Dzięki temu każdy element ma indywidualny charakter i najwyższą jakość wykonania.

Rolls-Royce Bespoke

W drodze są już kolejne wersje tego auta. Zapewne Brytyjczycy chętnie się nimi pochwalą - w końcu jest to pokaz ich możliwości i doświadczenia. Warto dodać, że Rolls-Royce ma obecnie najwyższą wartość zamówionych aut w historii motoryzacji. Zaskoczeni? Nie sądzę.